Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 jednoduchých rád, ako ušetriť na dovolenke

Parik na plazi th 640x362.jpg
Foto: www.thinkstockphotos.com.au

(PR) Asi všetci dovolenkári a cestovatelia hľadajú spôsoby, ako ušetriť a naplánovať si svoju dovolenku čo najefektívnejšie. Všetko ušetrené sa predsa dá využiť na ďalšie zážitky či darčeky. Prečítajte si niekoľko osvedčených a jednoduchých rád, ako cestovať efektívne.  

Doprava

Predtým, ako si budete môcť vychutnávať vytúženú dovolenku, sa na ňu musíte nejakým spôsobom dopraviť. A keďže doprava nie je najlacnejšia záležitosť, treba hľadať spôsoby, ako na nej ušetriť.

Dôležité je, aby ste si letenky hľadali v dostatočnom časovom predstihu. Letenky na poslednú chvíľu totiž môžu byť na vami vybraný termín poriadne mastné. Nezabúdajte, že existuje viacero stránok s akciovými a zvýhodnenými cenami za letenky, takže nebude na škodu si na nich zasurfovať a prehľadať ich zákutia. Pamätajte tiež na to, že lety počas pracovného týždňa, nočné lety či lety s prestupmi bývajú lacnejšie.

Ubytovanie

Ak nepatríte k extrémne náročným dovolenkárom a je pre vás dôležité to, že máte nejakú slušnú strechu nad hlavou, nemusíte bývať v luxusnom hoteli tridsať metrov od mora. Vyskúšajte rôzne alternatívy, ako sú hostely, alebo si poprezerajte stránky ponúkajúce lacné možnosti ubytovania. No a úplne najvýhodnejšie je nájsť si ubytovanie cez CouchSurfing, sociálnu sieť, ktorej užívatelia si navzájom bezplatne ponúkajú svoje gauče s cieľom predstavenia svojej kultúry a nocľahu na potulkách svetom.

Strava

Vyhýbajte sa podnikom v centrách miest, ktoré ponúkajú turistom predražené jedlá a nápoje. Skúste sa spýtať domácich, ktorí vám určite s radosťou odporučia svoju obľúbenú reštauráciu. Ak máte možnosť, vyskúšajte jedlo na miestnych trhoch.

Zapisujte si výdavky

Ak chcete mať prehľad o tom, ako veľmi a na čo utrácate, všetko si zapisujte. Budete vedieť, na čo zbytočne veľa míňate a kde máte ešte rezervy. Tiež by ste mali zvážiť nakupovanie zbytočných suvenírov, ktoré po návrate domov zapadnú prachom, a po nejakom čase ich aj tak vyhodíte.

Nákupy

Bez nakupovania sa dovolenka nezaobíde. Ak je to možné, skúste pri nakupovaní zjednávať cenu. V niektorých krajinách to dokonca patrí k ich kultúre a ak by ste nezjednávali, mohli by ste obchodníka uraziť. Tak, ako pri stravovaní, aj pri nakupovaní platí, že výhodnejšie nakúpite mimo turistických centier a hlavných ulíc.

Telekomunikácie

Spojenie s rodinou, blízkymi a priateľmi je pre nás dôležité aj počas dovolenky. Radi sa podelíme o zážitky, napíšeme SMSku, že sme v poriadku. Samozrejmosťou je dnes už aj pripojenie na internet. Postovanie fotiek na Facebook alebo hľadanie referencií na Tripadvisore. Aby vás po návrate domov nešokoval vysoký účet za služby, môžete si napríklad kúpiť predplatenú SIM kartu lokálneho poskytovateľa alebo zvážte SIM kartu Moja 4ka od 4ky s ktorou v celej Európskej únii telefonujete, SMSkujete a aj dátujete za rovnaké ceny ako doma. Ale pozor, volať za 4 centy za minútu je návykové.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 29. júna 2016Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme