Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chceš nahliadnuť do neuveriteľného života najmladšej miliardárky na svete? Tak čekuj toto!

Alexandra_youtube.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Devätnásťročná Alexandra Andresen patrí podľa Forbesu medzi najbohatších ľudí na svete. Nórska dedička má v súčasnosti majetok vo výške 1,2 miliardy amerických dolárov.

V roku 2007 jej otec Jonah Andresen na Alexandru previedol 42 % akcií rodinnej, vyše dve storočia starej súkromnej investičnej firmy Ferd. Ďalších 42 % previedol na jej sestru Katharinu, ktorá je vo svojich 20 rokoch druhou najmladšou miliardárkou na svete (tiež má majetok 1,2 miliardy dolárov).

Napriek bohatstvu a známosti tejto nórskej rodine nie je Alexandra iba hocijakým bohatým dieťaťom. Je totiž už teraz uznávanou jazdkyňou na koni, pričom vyhrala niekoľko dôležitých súťaží v drezúre koní. Jej rodičia ju tiež naučili skromnosti a šetrnosti. Napriek tomu, že má obrovský majetok, si počas predchádzajúcich rokov odkladala svoje vreckové a jazdila iba na ojazdených autách.

OK, už ťa nebudeme dlhšie napínať… Tu je niekoľko „nakuknutí“ do života najmladšej miliardárky na svete:

Alexandra Andresen sa narodila v roku 1997 v nórskom Osle. Tu aj vyrastala.

Jej otcom je Johan Andresen, syn priemyselníka Johana Henrika Andresena a Marianne Ebba Therese Bielke.

Jonah_andresen_youtube.com_.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Andresenovská rodina zarobila svoje peniaze vďaka značke tabaku Tiedemanns, ktorá od roku 2005 patrí pod spoločnosť Ferd. V súčasnosti Ferd prevažne prevádzkuje hedgeové fondy. Spoločnosť je aktívnym investorom na nórskej burze a má tiež súkromné priame investície.

Jonah_andresen1_youtube.com_.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Alexandra bola vychovávaná aj jej matkou Kristin. Takto vyzerala jej matka, keď bola mladšia.

Má jednu sestru Katharinu, ktorá je o rok staršia a je druhou najmladšou miliardárkou na svete.

Keď vyrastali, boli ich dom a pozemky plné zvierat. Na Instagrame sa Alexandra vyjadrila, že „svoje poníky Pinocchia (grošák) a Spikea (hnedý) sme zvykli priviesť na ostrov, kde máme letný dom. Tam sa slobodne pohybovali po našom pozemku.“

Mali tiež viacero psov, vrátane Belly.

Preto je prirodzené, že našli zaľúbenie v koňoch a ostatných zvieratách už v skorom veku.

Medzitým – v roku 2005 – jej otec predal rodinný tabakový biznis škandinávskej spoločnosti Skandinavisk Tobakskompagni za takmer 500 miliónov dolárov. O dva roky neskôr Johan previedol 42 % spoločnosti na každú z dcér. Alexandra mala vtedy 10 rokov.

Johan však stále kontroluje spoločnosť a informácia o Alexandrinom a Katharininom bohatstve sa na verejnosť dostala iba preto, že Nórsko zverejnilo daňové priznanie každej osoby staršej ako 17 rokov.

Alexandra sa jazde na koni venuje odmala a v posledných rokoch si vybudovala kariéru ako profesionálna pretekárka v drezúre koní.

Alexandra je trojnásobná juniorská šampiónka v drezúre v Nórsku. Na fotografii prijíma cenu AEG Galla 2014 Best Achievement of the Year Award.

V súčasnosti ju sponzoruje jazdecká spoločnosť Kingsland.

Hoci Alexandra a Katharina získali vďaka spoločnosti Fern obrovský majetok, ich otec sa pre nórske noviny Aftenposten v minulom roku vyjadril, že nebudú nútené k tomu, aby sa na vedení spoločnosti v budúcnosti podieľali.

Katharina však, ako sa zdá, má tendenciu v rodinnej spoločnosti pracovať. Dokončila tam stáž.

Katharina v súčasnosti študuje sociálne vedy na Amsterdam University College.

Alexandra je ohľadom svojej budúcnosti ešte nerozhodnutá. V rozhovore na webovej stránke Ferdu povedala: „Cítim obrovskú zodpovednosť. V istom zmysle si myslím, že som si toto nezaslúžila, chcem však aj pomôcť Ferdu v napredovaní a v zlepšovaní sa. Hľadanie spôsobu, ako vrátiť niečo späť, je, myslím, náročné.“

„Fakt, že moja rodina má zdroje, mi poskytol mnoho príležitostí, obzvlášť v jazdení, pretože to si vyžaduje veľký kapitál. Ale mať peniaze na dosiahnutie úspechu nestačí,“ dodala Alexandra.

V ďalšom rozhovore z minulého roka povedala nasledovné: „Toto je to, čo chcem robiť do konca svojho života – jazdiť!“

Hoci Alexandra napriek svojmu bohatstvu žije relatívne tichým a krotkým životom, dovolenku si občas dopraje rada.

A o červený koberec sa pri rôznych príležitostiach rada podelí aj so svojimi priateľkami.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor JankaDátum 12. marca 2016Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: