Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete sa stať policajtom? Okrem iného musíte zvládnuť aj tieto fyzické testy!

Policia.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Práca policajtov si vyžaduje nielen mentálnu prípravu, ale aj tú fyzickú. Ak by ste sa chceli stať príslušníkom policajného zboru aj vy, museli by ste absolvovať tieto testy.

Policajti počas svojej služby zažívajú rôzne situácie. Niekedy aj dosť nebezpečné, ktoré si vyžadujú fyzickú zdatnosť. Práve preto musia uchádzači o toto zamestnanie prejsť aj fyzickými testami. Nižšie sa dozviete jednotlivé disciplíny a limity na dosiahnutie dostatočného množstva bodov.

1. Skok z miesta

Túto disciplínu absolvujú iba muži a majú tri pokusy. Minimálna hranica pre uchádzačov od 18-29 rokov je 170 cm. Najviac bodov dosiahnu pri 270 cm a viac.

Test1.jpg
www.facebook.com

2. Zhyby

V prípade žien sa meria dĺžka ich výdrže v zhybe. Od 18-25 rokov je minimálny limit 5 sekúnd. Najviac bodov dosiahnu za 38 a viac sekúnd.

Test2.jpg
Foto: www.imgur.com

Pri mužoch inštruktori rátajú počet zhybov. V kategórii 18-29 rokov je minimálna hranica 3 zhyby. Najviac bodov dosiahnu za 12 a viac zhybov.

Test3.jpg
Foto: www.imgur.com

3. Ľah-sed

Táto disciplína trvá dve minúty. Muži v kategórii od 18-29 rokov musia spraviť minimálne 32 opakovaní a najviac bodov dosiahnu za 80 a viac. Ženy vo veku 18-25 rokov musia urobiť najmenej 26 opakovaní, najviac bodov dosiahnu za 70 a viac.

Policia 1.jpg
Foto: www.imgur.com

4. Beh na 50 metrov

Ženy z najmladšej kategórie bežia 50 metrov a musia ich zvládnuť za menej ako 10 sekúnd. Najviac bodov dosiahnu za 7 a menej sekúnd.

Test5.jpg
Foto: www.imgur.com

5. Beh na 100 metrov

Tento beh absolvujú muži. V najmladšej kategórii je minimum 18 sekúnd. Najviac bodov dosiahnu za 13 a menej sekúnd.

Test4.jpg
Foto: www.imgur.com

6. Beh na 12 minút

Muži vo veku od 18-29 rokov musia za tento čas zabehnúť aspoň 1950 metrov. Najviac bodov dosiahnu za 2900 a viac metrov. Pri ženách vo veku 18-25 rokov je minimum na hranici 1540 metrov a najviac bodov dosiahnu za 2350 a viac metrov.

Test6.jpg
Foto: www.imgur.com

7. Plávanie na 100 metrov

U mužov v najmladšej kategórii je nevyhnutné túto dĺžku absolvovať za menej ako 5 minút. Najlepší výsledok dosiahnu za minútu a pol a menej. Pre ženy je minimum 50 metrov aspoň na 1 bod. Najlepší výsledok dosiahnu za minútu a 40 sekúnd a menej.

Test7.jpg
Foto: www.imgur.com

Na úspešné absolvovanie fyzických testov potrebujú muži získať minimálne 29 bodov zo 60 a ženy 24 bodov z 50. Tieto testy si vyskúšali na vlastnej koži aj slovenskí novinári. Pozrite sa, ako to zvládli.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 10. septembra 2018Zdroj www.facebook.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: