Chlapi, nemáte chuť na sex? Zvýšiť ju môžu potraviny, afrodiziaká aj pohyb

Zdieľať
Young couple intimate relationship on bed passion
Foto: Getty Images

Sexuálny apetít, čiže chuť na sex, je nevyhnutnou podmienkou kvalitného partnerského aj sexuálneho života. Čoraz viac mužov však má s chuťou na sex problém a to nielen vinou vyššieho veku, ale aj životného štýlu, životosprávy a niekoľkých ďalších faktorov. Práve preto sa teraz pozrieme na možnosti, ako svoje libido zvýšiť.

Afrodiziaká v bylinkách, potravinách alebo aj v korení

Začnime tým najviac prirodzeným pre zvýšenie sexuálneho apetítu: využitím afrodiziak. Pod týmto pojmom si predstavte látky, ktoré nabudia vašu chuť a libido a to cez stimuláciu testosterónu a zlepšením prekrvenia genitálií, vrátane penisu.

Nájsť takéto stimulanty nie je prakticky žiadny problém. Z potravín ich obsahujú najviac morské plody, napríklad známe ustrice, z ovocia sú obsiahnuté v jahodách, červenom melóne či avokáde, zo zeleniny sú najlepšími zdrojmi špenát, brokolica, cesnak a cibuľa. Stimulantom libida sú aj horká čokoláda, kakao, šľahačka a sladkosti.

Z korenín sú skvelými afrodiziakami chilli, zázvor, bazalka, oregano, vanilka alebo škorica. Osobitnou kategóriou sú afrodiziakálne bylinky podporujúce testosterón a lepšiu erekciu, napríklad Ženšen, Žerucha, Kotvičník alebo Divý pomaranč.

Obmedzenie negatívnych faktorov životosprávy

Negatívne na sexuálny apetít ako aj celkovo na mužskú potenciu pôsobia alkohol, cigarety, stres, nezdravé stravovanie, nedostatok spánku a sedavá práca.

Pokiaľ ide o alkohol, ten je síce prezentovaný ako afrodiziakum, no jeho tienistou stránkou je, že doslova „zabíja“ erekciu. Zároveň, pokiaľ ide o pivo, môže potláčať testosterón, ktorý je pre libido nevyhnutnou podmienkou. V prípade fajčenia je jeho negatívny vplyv už dosť dobre známy, obzvlášť v prípade upchávania ciev a impotencie.

Podceniť netreba ani životosprávu, najmä pokiaľ ide o pracovnú záťaž, nadmerný stres, príliš málo oddychu a spánku a nedostatok prirodzeného pochybu. Eliminovať tieto vplyvy znamená veľkú pomoc tak pre potenciu, ako aj pre sexuálny apetít.

Viac pohybu a celkovo aktívnejší a zdravší životný štýl

Okrem potlačenia negatívnych faktorov sa treba zamerať aj na aktívne opatrenia, ktoré dokážu stimulovať libido aj potenciu. Ide o naštartovanie prirodzenej tvorby spomínaného testosterónu spolu so zlepšením prekrvenia pohlavnej sústavy.

Základom by mal byť aktívnejší a zdravší životný štýl, čiže viac voľnočasových aktivít, dostatok odpočinku, dostatok spánku a najmä viac športovania.

Na stimuláciu testosterónu sa odporúča cvičiť intenzívne a s vyššou záťažou, nakoľko práve tento druh fyzickej aktivity naštartuje jeho produkciu. Zamerajte sa na šprinty, crossfit alebo posilňovanie s ťažšími váhami, čiže silový tréning. Okrem toho sa snažte viac sprchovať vo vlažnej alebo studenej vode, to tiež podporuje tvorbu testosterónu.

Viac pravidelného sexu a spestrenie sexuálneho života

V mnohých prípadoch môže za pokles chuti na sex stereotyp, fádnosť a nuda v sexuálnom živote. Čo s tým? Chce to zmenu, fantáziu a experimentovanie!

Zabudnite na klasického misionára, pokojne si otvorte známu Kámasútru a začnite skúšať nové polohy. Lyžičky, poloha obrátenej jazdkyne, kolotoč, lotosový kvet, poloha slonov či rôzne pozície v stoji, to všetko dokáže poriadne nabudiť libido.

Báť sa netreba ani nových praktík, napríklad čoraz viac sa začína aj do našich spální dostávať BDSM či bondage, prípadne rôzne druhy fetišov. K tomu vám môžu pomôcť aj erotické pomôcky, ktoré dokážu otvoriť 13. komnatu nejedného muža alebo ženy. Základným pravidlom však je: majte sex vždy a všade, kde sa to bude dať!

Špeciálne podporné doplnky výživy určené pre mužov

Na záver tu máme pre vás jeden bonusový tip, ktorý vám zaručene prinesie viditeľný reštart vášho sexuálneho života. Hovoríme o špeciálnych prípravkoch určených iba mužom, ktoré dokážu nielen zvýšiť chuť na sex, ale zlepšiť aj výkonnosť v posteli.

Reč je o prírodných doplnkoch obsahujúcich vyššie spomínané afrodiziaká, no v oveľa silnejšej koncentrácii. Na našom trhu je takýchto produktov viac.

Svojou kvalitou a účinnosťou spomedzi celej konkurencie vyčnieva značka Stoporex®. Ide o voľnopredajné tabletky na erekciu, na ktorý nepotrebujete recept od lekára a nemusíte ani ísť osobne do lekárne. Práve naopak, viete si ho kúpiť aj online priamo na webstránke značky, kde sa dozviete aj všetko potrebné o jeho zložení, účinkoch a užívaní.

Veľkým plusom takýchto špecializovaných prípravkov je to, že pomáhajú na sexuálny život kompletne, čiže aj na sexuálny apetít, aj na lepšiu potenciu.

Tento článok nie je autorským obsahom Najky.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom