Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chlapík zbiera ohorky z cigariet. No to, na čo ich využíva, je obdivuhodné!

Cigarety.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Recyklácia je pre nás a naše okolie veľmi dôležitá. Vedeli ste, že dokonca ohorky z cigariet sa dajú ešte využiť? 

Ohorky z cigariet sú jedným z najčastejších druhov „podstielky“, ktoré sa dostávajú všade do pôdy napríklad aj z vodných tokov. Tabak a papier sa dokážu rozložiť pomerne jednoducho. Ale filtre obsahujú plasty a to môže trvať roky, kým sa rozložia. V prípade, že sú ohorky starostlivo spracované, môžu byť použité na výrobu ďalších produktov, ako sú lavičky, palety a iné. Recyklačná firma TerraCycle tiež vylepšuje svoje metódy spracovania k vytvoreniu ďalších plastových výrobkov.

Táto kreatívna organizácia sa rozhodla pre opakované využitie niečoho nebezpečného do niečoho nádherného. Zbierajú ohorky z cigariet a menia ich do podivuhodných vecí . A veľmi veľa ľudí na ochranu životného prostredia vôbec nemyslí a ohorky hádže hocikde na zem. Je čas, aby sme viac dbali na naše okolie a udržiavali ho v čistote.

Aj ohorky z cigariet sa dajú recyklovať!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 16. mája 2016Zdroj www.innamag.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: