Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fotograf 4 roky nevyhadzoval odpadky a teraz nafotil takúto silnú sériu fotiek

Odpad tit.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

V roku 2011 fotograf menom Antoine Repessé prestal vyhadzovať recyklovateľný odpad, ktorý vyprodukoval. Po štyroch rokoch začal fotiť sériu fotiek s názvom #365 Unpacked, ktorá vás donúti zamyslieť sa nad svojou úlohou konzumenta v dnešnej spoločnosti.

Počas štyroch rokov tento fotograf z francúzskeho mesta Lille nahromadil viac ako 70 kubických metrov odpadu – 1600 fliaš od mlieka, 4800 roliek z toaletného papiera, 800 kilogramov novín a časopisov.

„Chcel som dať svojej práci estetickú rovinu,“ vysvetľuje fotograf. „Voľba triedenia odpadu vytvára grafický efekt. Snažil som sa vyrobiť perfektné fotky, ktoré v ľuďoch vyvolajú znepokojenie.“

Svojou sériou fotiek nám Antoine ukazuje to, pred čím často zatvárame oči. Možno ste už počuli o tom, koľko odpadu každý jeden z nás vyprodukuje, no mnohí z nás si to nevedia presne predstaviť. A tak nás tento projekt môže inšpirovať k zmene.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 21. júna 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: