Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čínska dedina trpaslíkov: Postihla dedinčanov záhadná choroba?

Ancient village in Shanxi Province, China
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Dediny samy osebe nie sú čudné. Dediny v Číne tiež nie, hoci ich je tu veľa pozoruhodných. Jedna je však iná. Vedci a experti sa extrémne zaujímajú o obyvateľov dedinky Yangsi v provincii Sichuan. Dôvodom nie je to, že v dedine žije len 80 obyvateľov, ale to, že polovica z nich sú trpaslíci.

Medzi obyvateľmi dedinky Yangsi kolujú fámy o mysterióznej chorobe postihujúcej dedinu viac ako 60 rokov. Malé deti vo veku od piatich do siedmich rokov sú postihnuté najčastejšie, choroba jednoducho spôsobí, že prestanú rásť. Zastavenie rastu pritom nastáva zvyčajne u jedného z 20 000 ľudí na svete. To, čo sa deje v tejto dedine, je veľmi nezvyčajné.

Hlavne, ak vezmeme do úvahy, že podľa historických tvrdení sa kedysi niekoľko stoviek trpaslíkov usídlilo v provincii Sichuan. Ako keby toto čudné postihnutie nestačilo, niektoré deti začnú trpieť rôznymi poruchami. Ako dospelí potom majú deti, ktoré tiež nepresiahnu výšku jedného metra.

Čínska vláda nikdy nepovolila do dediny vstup zvedavcom. Hovorí sa, že obyvatelia cítia temné sily napádajúce ich domovy a myslia si, že ich postihol hnev predkov. Podľa niektorých expertov za chorobu môže korytnačka. Niektorí obyvatelia vraj uvarili a zjedli čiernu korytnačku a čoskoro na to zasiahla choroba dedinu Yangsi.  Po dlhej dobe sa zdá, že dedinčania z choroby „vyrástli.“ Mladá generácia je ušetrená, aspoň to tak vyzerá.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 26. septembra 2016Zdroj thoughtcatalog.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: