Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cissy z kanálu Boldly si skúsila odrezať vlasy mečom ako Mulan. Podarilo sa jej to?

6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

„Môžete si skúsiť odrezať vlasy ako Mulan z Disney, jedným rýchlym pohybom meča?“ Tento komentár vzbudil pozornosť dievčat z Boldly, a preto sa rozhodli tento nebezpečný experiment vyskúšať!

Animovaná rozprávka Mulan od Walta Disneyho je založená na čínskej legende o Hua Mulan. Mulan chcela ísť bojovať namiesto svojho chorého otca do vojny. Aby jej plán vyšiel, tak sa musela vydávať za muža. Za jedného sa teda prezliekla a vyrazila do tréningového tábora. Ešte predtým si však jediným pohybom meča perfektne usekla celú dĺžku vlasov. Otázkou je: dá sa to dokázať aj v reálnom živote?

Chrissy a Cissy sa vydali do akadémie bojových umení. Tam majster Bruce Wen naučil Cissy, ako narábať s mečom. Vysvetlil jej, že si dokáže odrezať vlasy jediným pohybom. Musí však do toho dať všetko: „Človek robí zbraň zbraňou, nie zbraň človeka.“ Varoval tiež, že je to veľmi nebezpečné. Cissy môže ublížiť sebe a aj ostatným, keby sa jej meč vyšmykol z ruky.

www.youtube.com

Cissy sa učila, ako používať dvojsečný meč s rovnou čepeľou. Za pár hodín dokázala rozseknúť blok dreva. Potom trénovala useknutie dlhého kusu toaletného papiera, ktorý mala uviazaný okolo krku, napodobňujúc vlasy. Aby jej to vyšlo, musela sekať presným 45° stupňovým uhlom. Po skončení výcviku majster Wen povedal, že Cissy to určite dokáže, len v to musí veriť: „Mulan sa nezastavuje, ide ďalej. Dúfam, že nikto nezomrie,“ povedal so smiechom.

www.youtube.com

Pred konečným experimentom nezabudli každého varovať, aby to neskúšali doma. Aby sa novodobá Mulan nezranila, tak si obliekla ochranu na vrchnú časť tela, vrátane rúk a krku. Nechýbal ani zdravotník, ktorý by zakročil v tom najhoršom prípade.

V napínavej atmosfére si Cissy priblížila meč k vlasom a švihla ním. Bohužiaľ sa jej nepodarilo useknúť všetky pramene vlasov naraz. Podarilo sa jej to až na 5. pokus, kedy si zostávajúce vlasy doslova prerezala ako pílkou.

www.youtube.com
4.jpg
www.youtube.com

Prítomný bol aj kaderník, ktorý po pokuse pribehol na scénu a išiel Cissy spraviť nový účes. Na konci videa dievčatá usúdili, že tak, ako si Mulan odrezala vlasy jediným pohybom, to funguje len v animovaných rozprávkach. Vlasy sa dajú jedine rezať a rezať, až kým neprerežeš posledný prameň.

www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 22. januára 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: