Ako opraviť zničené vlasy? Všetko potrebné nájdete doma

Zdieľať
Ako sa zbaviť lupín vo vlasoch.
ilustračné: pixabay.com

Poškodené vlasy si môžete opraviť vskutku lacno a jednoducho. Stačí sa doma dobre poobzerať a vybrať, čo potrebujete. Lacné domáce triky zanechajú vaše poškodené a suché vlasy ako nové. 

Avokádo

Avokádo zbavte kôstky a obieľte. Popučte ho a zmiešajte s jedným vajcom. Zmes naneste na mokré vlasy a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Avokádo je bohaté na vitamíny, esenciálne mastné kyseliny a minerály, ktoré môžu vrátiť vašim vlasom lesk. Opakujte kúru raz týždenne v prípade poškodených vlasov. Potom ju stačí obmedziť na raz mesačne.

Avocado pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Maslo

Suché, krehké vlasy oživíte s trochou masla. Vmasírujte ho do suchých vlasov, potom si ich na pol hodiny zakryte plastovým vrecúškom. Vlasy následne umyte šampónom.

Maslo pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Olivový olej

Vlhkosť vrátite vlasom pomocou olivového oleja. Zahrejte (nevarte) pol šálky olivového oleja a votrite ho do vlasov. Pramene zakryte plastovým vreckom, potom si celé vlasy zabaľte do uteráka. Nechajte pôsobiť 45 minút.

Olivovy olej pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Čaj

Teplý, nesladený, čerstvo pripravený čaj použite na opláchnutie vlasov po aplikovaní šampónu. Čaj môže zlepšiť farbu vašich vlasov, prípadne ich stmaviť, preto používajte taký, ktorý s ich farbou korešponduje.

Caj pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Šampónová omeleta

Zmiešajte jedno vajce s malým množstvom šampónu, potom zmes naneste na poškodené vlasy a po piatich minútach opláchnite. Vďaka tomu zvýšite podiel proteínov vo vašich vlasoch.

Vajcia pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Zvlhčovač

Vykurovanie vašim vlasom neprospieva. Suchý vzduch môže totiž vysušiť vaše vlasy. Vďaka zvlhčovaču nebudete mať v byte príliš sucho a vaše vlasy nebudú poškodené.

Zvlhčovač vzduchu
ilustračné: thinkstockphotos.com

Rozpustené vlasy

Pokiaľ vlasy zvyčajne nosíte v cope, mali by ste to zmeniť. Aspoň niekoľko hodín denne im doprajte voľnosť. V noci nepoužívajte doplnky do vlasov. Keď už ich musíte mať v cope, neuťahujte si ich príliš tesne.

Rozpustene vlasy pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Omega-3 mastné kyseliny

Nikto ho nemá rád, jeho pomoc je však neoceniteľná. Rybí olej dodá vášmu telu i vašim vlasom dostatok omega-3 mastných kyselín a budú opäť žiarivé.

Rybi olej omega 3 pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom