Málo známe spôsoby, ako môžete v domácnosti použiť parafín

Zdieľať
Sviecka parafinova pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pri spojení parafínový vosk si väčšina spomenie na jedinú vec – sviečky. Áno, vosk nie je veľmi na okrasu, ale zato sa dá použiť na kopec iných vecí. Čítajte.

Namazanie zásuviek

Drevena zasuvka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Drevené zásuvky sú pekné, časom sa však začnú „lepiť“ a neotvárajú sa už tak dobre. Bežce môžete namazať parafínovými sviečkami a hneď zbadáte rozdiel.

Navoskovanie dverí a okien

Dvere klucka pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Okná a dvere môžu časom začať vŕzgať. Tohto otravného zvuku sa zbavíte navoskovaním pántov. Dvere a okná sa budú vďaka tomu otvárať a zatvárať naozaj hladko.

Oprava zipsov

Pomôže vám opraviť vybehaný zips

Zasekol sa vám zips? Parafínová sviečka je najlepším riešením. Zips vyčistite, ľahko votrite vosk po celej dĺžke, v prípade potreby niekoľkokrát zopakujte.

Navoskovanie lopát na sneh

Lopata sneh pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Sneží? Asi budete musieť pravidelne čistiť príjazdovú cestu a chodník. Niekedy sa sneh však na lopate prichytí, upratovanie je ťažšie a časovo náročnejšie. Parafínová sviečka vám s tým pomôže.

Pomoc s doskou na krájanie

Doska na krájanie
ilustračné: pixabay.com

Vzhľadom na to, že sa dosky na rezanie používajú na krájanie potravín rôzneho druhu, pravdepodobne chcete, aby sa dali čo najľahšie očistiť. Pomôže vám ošetrenie parafínovým voskom. Malé množstvo vosku dajte na handričku, potrite ním celú dosku. Nechajte vosk absorbovať a zvyšky odstráňte suchou handričkou.

Ošetrenie rúk

Ruky krem pexels.jpeg
ilustračné: pexels.com

Ruky sú pravidelne vystavované teplu a chladu, pokožka môže neustálym používaním veľmi rýchlo vysychať. Dať ruky do poriadku môžete pomocou nízkotepelného roztaveného vosku. Položte ruku do plastového vrecka, navlečte si bavlnenú rukavicu, počkajte 10 – 15 minút a potom vosk z ruky jemne odlúpnite. Postup zopakujte aj pri druhej ruke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom