Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zbavte sa bolesti krku vďaka tomuto jednoduchému triku s uterákom

Trik.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Bolesť krku nám môže zničiť celý deň. Pozrite sa, ako proti tejto bolesti dokážeme bojovať a to aj bez liekov. Stačí nám na to obyčajný uterák. 

Bolesť krku môže byť spôsobená zlým spánkom, prepracovaním alebo nejakou chorobou. Zvyčajne však zvykne táto bolesť po pár dňoch ustúpiť. Nemusí to však trvať tak dlho. Tu je postup, ako sa bolesti zbaviť rýchlejšie.

Existujú rôzne spôsoby boja proti bolestiam krku. Sú to napríklad masáže, teplé kúpele na uvoľnenie svalov a dokonca aj lieky. Toto cvičenie však nielenže uľaví od bolesti pomerne jednoducho, ale zabraňuje tomu, aby sa bolesť vrátila. Všetko, čo potrebujete, je len obyčajný uterák.

Trik1.jpg
Foto: www.imgur.com

Pomocou uteráka vytvoríte tzv. pákový efekt a môžete tak riadiť hlavu doprava, doľava a dozadu, aby ste dosiahli pekný pohyb bez napätia. Vďaka tejto metóde existuje veľa rôznych cvičení, ktoré môžete vyskúšať. Posaďte sa napríklad na stoličku, chrbát majte rovno. Operadlo by nemalo byť príliš vysoké. Opatrne umiestnite uterák okolo krku tak, aby sa horný okraj dotýkal ucha a zvyšok padol cez chrbát ako plášť. Držte hrot uteráka na úrovni očí, jemne potiahnite konce doprava a doľava a sledujte pohyby celou hlavou.

Trik2.jpg
www.youtube.com

Vaše telo by sa nemalo od krku nadol pohybovať. Ak cvičenie spôsobuje viac bolesti, ihneď zastavte. Ak máte napríklad bolesť len na pravej strane tela, nechajte voľne visieť pravú ruku, a chyťte konce uteráka ľavou rukou. V ďalšom cvičení so skríženými rukami, držte ľavý koniec uterátka s pravou rukou v úrovni očí a pravý koniec ľavou rukou voľne nižšie. Potom jemne ťahajte hlavu jedným smerom s hornou rukou.

Trik3.jpg
Foto: www.imgur.com

V ďalšom cvičení zabalíte uterák do rolky a pokračujete presne tak, ako na videu. Pozrite sa, ako presne majú cvičenia vyzerať, aby ste dosiahli ten správny efekt a zbavili sa bolesti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 13. decembra 2017Zdroj www.genialetricks.de © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: