Je vám ľúto vyhodiť staré uteráky? Tento super nápad si zamilujete

Zdieľať
Diy.jpg

V každej domácnosti sa nájde určite veľa uterákov, veď tých nie je nikdy dosť. Po čase však stratia svoju kvalitu, no ako to poznáte, je nám ľúto ich len tak vyhodiť. Preto je tu tento super nápad. 

Ak premýšľate, čo so staršími uterákmi, tento nápad sa vám bude určite páčiť. Nebude vás to stáť takmer nič a uteráky nemusíte vyhodiť do koša. Vyrobíte si z nich jednoducho mäkučkú podložku do kúpeľne. Všetko, čo budete potrebovať, sú len staršie uteráky, špendlíky, nožnice, ihlu a niť.

Výroba tejto super mäkkej podložky vám nezaberie ani príliš veľa času. Je to naozaj jednoduché a nemusíte mať extra vzdelanie krajčírky, aby ste to zvládli. Zoberte si jednoducho ihlu a niť a len zošite, čo treba a je to. Ale, poďme pekne po poriadku.

1. Zoberte si aspoň tri staršie uteráky a roztrihajte ich na rovnako široké a dlhé pásiky.

Uterak.jpg

2. Z každej farby zoberte jeden pásik a dajte ich na seba. Teraz ich na vrchu zošite a následne špendlíkmi uchyťte celý pásik ako na videu. Začnite klasicky prepletať. 

Uteraky.jpg

3. Keď miniete všetky pásiky z uterákov, vznikne vám dlhý zapletaný „had“. Teraz ho pekne začnite motať dokola. Postupne však „hadíka“ zošívajte, aby pekne a dlho udržal svoj tvar.

Diy 1.jpg

4. Koniec taktiež zošite a máte hotovú super podložku do kúpeľne. 

Podlozka.jpg

Pozrite si pre lepšiu predstavivosť celý návod na videu. Páči sa vám tento nápad, ako využiť staršie uteráky?

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom