Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo sa okolo vás deje, keď spíte? Toto je 5 najdesivejších zvukov, ktoré ľudia zaznamenali počas svojho spánku

Young Woman Sleeping With a Monster Under The Bed
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
monster coming out from under teenage girls bed
reklama:
reklama:

Počuli ste už o mobilných aplikáciách, ktoré cez noc zaznamenajú a vytvoria nahrávku vášho chrápania či rozprávania zo spánku? Počúvať nezmysly, ktoré hovoríte počas spánku, je mnohokrát zábavné. Alebo vám váš partner neverí, že chrápe? Takáto aplikácia je jednoduchým riešením. Čo ak sa však ráno zobudíte a z nahrávky si vypočujete niečo, čo neznie úplne v poriadku? Čo ak ste celú noc sami, no na nahrávke počuť dva rôzne hlasy? V tomto článku vám prinášame päť najdesivejších nahrávok, ktoré boli týmto spôsobom zachytené!

1. Nočný rev

Muž žijúci v Chicagu prežíval so svojou rodinou nevysvetliteľné paranormálne javy, ktoré sa u nich doma diali. Prebúdzali sa uprostred noci, v rohu izby videli tajomné a temné siluety, počuli škrabanie a klopanie na dvere spálne. Posedávajúc na prízemí mohla rodina dokonca počuť aj kroky na schodisku.

Crumpled Bed Linen Sheets Bedsheets Awake
www.pexels.com

Odmysliac si všetky paranormálne aktivity, muž sa rozhodol použiť nahrávanie nočných zvukov. Jeho úmyslom nebolo nič iné, ako zistiť, či náhodou nerozpráva zo sna. Miesto toho sa mu však podarilo zachytiť niečo oveľa desivejšie. Celá rodina sa snaží prísť na to, čo daný zvuk mohol spôsobiť. Posúďte sami.

2. Desivé mumlanie

Nasledujúca nahrávka bola anonymne zverejnená v roku 2014. Autor nahrávky tvrdí, že sa jeho sused sťažoval na čudné zvuky, ktoré prichádzali z jeho bytu uprostred noci. Po tom, čo muž nastavil nočné nahrávanie, sa susedove slova potvrdili.

Nahravky_postel2.jpg
www.flickr.com

Pôvodne si myslel, že na zázname rozpráva len on. Po viacnásobnom vypočutí však zistil, že na nahrávke počuť aj niekoho iného. Ešte desivejšie je to, že rozprávali v inom jazyku, ktorý dotyčný vôbec nepozná. Po celú noc bol údajne sám. Čo si o tom myslíte vy?

3. Syndróm vybuchujúcej hlavy

Nasledujúci zvuk nebol nahratý, pretože by to bolo nemožné. Tento zvuk môžete totižto počuť v mysli predtým alebo počas toho, ako sa zobudíte. Napriek tomu sme sa ho sem rozhodli zaradiť, pretože syndrómom vybuchujúcej hlavy trpí mnoho ľudí po celom svete. Je to stav, keď počujete zvuky podobné výbuchom a výstrelom, ktoré sú často sprevádzané silnými bielymi zábleskami. Napriek tomu, že zvuk nie je možné zachytiť, je toto asi najpresnejšou imitáciou problému, ktorým trpíte možno aj vy.

Apple Macbook Bed Night Light Laptop Computer
Apple Macbook Bed Night Light Laptop Computermaxpixel.freegreatpicture.com

Pre tento problém nejestvuje žiadne odborné vysvetlenie. Domnievame sa však, že je zapríčinený aj stresovým vypätím človeka.

4. Podivný šepot

V roku 2010 sa správkyňa bytového komplexu pustila do renovácií. Robotníci, ktorí pracovali na bytoch, mali od začiatku problémy s elektronickými zariadeniami. Keďže blízko sídlila rádiová veža, pripisovali tento problém jej. Po dokončení prác opustili stavenisko bez akýchkoľvek podozrení o paranormálne javy. Správkyňa však s miestom mala istý problém. Neustále sa v pneumatikách jej auta objavovali klince a to aj napriek tomu, že bola cesta dôkladne vyčistená. Jej muž, veriac, že to má niečo spoločné s nadprirodzenými silami, jej zavesil do auta ruženec, čo okamžite problém vyriešilo. Krátko na to však žena začala mať ťažké zdravotné problémy. V tomto období sa rozhodli použiť nočné nahrávanie. O pár noci zachytili niekoľko zvukov, ktoré nevedia vysvetliť.

Nahravky_lampa 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Manžel chorej správkyne je presvedčený, že je jeho žena spojená s inou bytosťou, ktorá im tieto problémy spôsobuje.

5. Nočný rozhovor

Jenny používala aplikáciu na nočné nahrávanie celé mesiace. Jedno ráno však objavila niečo znepokojujúce. Okrem nej sa na zázname ocitol taktiež hlboký mužský hlas. V danú noc bola Jenny doma iba so svojim malým synom. Po dôkladnej analýze počuť na nahrávke tieto slova: „Čo robíš? Nič. To sú oni!“

Podľa mnohých sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o zlodeja. Nakoniec však Jenny vydesilo niečo iné. Deň po tomto incidente sa jej syn spýtal, kde je Ho. Matka netušila, o kom jej syn hovorí, preto sa ho spýtala, kto to je. Ten jej odvetil: „Čierny muž bez tváre.“
Nech už to bolo akokoľvek, nevieme čo je viac desivé. To, že sa rozprávala s bytosťou zo záhrobia, alebo to, že sa okolo nej počas spánku pohyboval zlodej.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 11. mája 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: