Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo sa oplatí vidieť v okolí Bardejova? Tieto miesta stoja za to

Sni mka obrazovky 2018 09 10 oa18.55.15.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Bardejov patrí k tým najkrajším slovenským mestám. Námestie tohto mesta láka nejedného turistu, no rozmýšľali ste niekedy, čo sa oplatí vidieť v okolí Bardejova? Tu je našich 7 tipov. A do komentárov nám zas môžete napísať tie vaše tipy. Budeme sa tešiť.

Bardejovská kalvária

Bardejovská kalvária sa nachádza v bezprostrednej blízkosti mesta. 14 kaplniek okolo serpentínovej cesty zavŕšuje pekný dvojvežový kostol v novorománskom slohu. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

Sni mka obrazovky 2018 09 10 oa18.49.45.jpg
onlinebardejov.com

 

Bardejovské kúpele

Bardejovské Kúpele sú časť mesta Bardejov na Slovensku. Ležia asi 5 km od mesta Bardejov. Okrem iného je súčasťou týchto kúpeľov aj Múzeum ľudovej architektúry, ktoré stojí za návštevu.

Zborovský hrad

Zborovský hrad alebo Makovica je zrúcanina hradu blízko obce Zborov v okrese Bardejov. Najstaršie zmienky o hrade pochádzajú zo začiatku 14. storočia. Zrúcanina tohto hradu patrí v okolí Bardejova k tým najnavštevovanejším.

Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku

Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku je jedinečné špecializované a najstaršie národnostné múzeum na Slovensku.

Pamätník na Dukle

Tento pamätník ripomína Karpatsko-dukliansku vojenskú operáciu z jesene 1944.

Rozhľadňa pri Kráľovej studni nad obcou Lenartov

Rozhľadňa stojí v bezprostrednej blízkosti slovensko – poľskej štátnej hranice nad obcou Lenartov, v lokalite Kráľova studňa.

Sni mka obrazovky 2018 09 10 oa18.54.06.jpg
www.vypadni.sk

Kostol v Hervartove

Rímskokatolícky kostol sv. Františka z Assisi bol v roku 2008 zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide o drevený rímskokatolícky, v minulosti aj evanjelický, kostol z konca 15. storočia, ktorý sa nachádza v Hervartove. Je to najstarší a najzachovanejší drevený kostolík na Slovensku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: