Najzaujímavejšie prírodné zaujímavosti Slovenského krasu

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 09 04 oa15.48.59.jpg

Slovenský kras ponúka veľa krásnych a zaujímavých miest v prírode, ktoré sa oplatí navštíviť. Vybrali sme niekoľko z nich pre inšpiráciu. Ak máte aj vy nejaký tip, tak budeme radi, keď sa s ním podelíte v komentároch.

Zádielska tiesňava

Zádielska tiesňava alebo v širšom slova zmysle Zádielska dolina je monumentálna, relatívne mladá dolina v Slovenskom krase.

Zvonivá jama

Zvonivá jama je vertikálna jaskyňa, ktorá sa nachádza v strede Plešivskej planiny v katastrálnom území obce Plešivec. Patrí medzi známe a významné jaskyne Slovenského krasu.

Silická ľadnica

Silická ľadnica je zaľadnená priepasť v strednej časti Silickej planiny. Je najnižšie položená ľadová jaskyňa na svete, nachádza sa v nadmorskej výške 503 m n. m. Vedeli ste o tom?

Jaskyňa Domica

Domica je najväčšia jaskyňa Slovenského krasu a zaraďuje sa aj medzi jaskyne svetového významu. Nachádza sa v južnom svahu Silickej planiny v katastrálnom území obcí Dlhá Ves a Kečovo

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Ochtinská aragonitová jaskyňa sa nachádza v Ochtinskom kryptokrase na severozápadnom svahu Hrádku v Revúckej vrchovine medzi Jelšavou a Štítnikom.

Gombasecká jaskyňa

Gombasecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Slovenskom krase, nachádza sa v obci Slavec. V minulosti slúžila aj ako sanatórium na liečenie chorôb dýchacích ciest, v súčasnosti sa však v jaskyni choroby dýchacích ciest už neliečia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom