Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najzaujímavejšie prírodné zaujímavosti Slovenského krasu

Sni mka obrazovky 2018 09 04 oa15.48.59.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovenský kras ponúka veľa krásnych a zaujímavých miest v prírode, ktoré sa oplatí navštíviť. Vybrali sme niekoľko z nich pre inšpiráciu. Ak máte aj vy nejaký tip, tak budeme radi, keď sa s ním podelíte v komentároch.

Zádielska tiesňava

Zádielska tiesňava alebo v širšom slova zmysle Zádielska dolina je monumentálna, relatívne mladá dolina v Slovenskom krase.

Zvonivá jama

Zvonivá jama je vertikálna jaskyňa, ktorá sa nachádza v strede Plešivskej planiny v katastrálnom území obce Plešivec. Patrí medzi známe a významné jaskyne Slovenského krasu.

Silická ľadnica

Silická ľadnica je zaľadnená priepasť v strednej časti Silickej planiny. Je najnižšie položená ľadová jaskyňa na svete, nachádza sa v nadmorskej výške 503 m n. m. Vedeli ste o tom?

Jaskyňa Domica

Domica je najväčšia jaskyňa Slovenského krasu a zaraďuje sa aj medzi jaskyne svetového významu. Nachádza sa v južnom svahu Silickej planiny v katastrálnom území obcí Dlhá Ves a Kečovo

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Ochtinská aragonitová jaskyňa sa nachádza v Ochtinskom kryptokrase na severozápadnom svahu Hrádku v Revúckej vrchovine medzi Jelšavou a Štítnikom.

Gombasecká jaskyňa

Gombasecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Slovenskom krase, nachádza sa v obci Slavec. V minulosti slúžila aj ako sanatórium na liečenie chorôb dýchacích ciest, v súčasnosti sa však v jaskyni choroby dýchacích ciest už neliečia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 8. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: