Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cukor je ako jed. Nejedzte ho 10 dní a výsledok vás prekvapí

Cukor.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Čoraz viac nás ohrozujú ochorenia ako je obezita, diabetes typu 2, či ochorenia srdca. Jeme viac cukru ako kedykoľvek predtým, pretože takmer všetky spracované potraviny obsahujú nejakú skrytú formu cukru. Preto sa často môžeme stretnúť s prirovnaním „cukor ako jed“.

Predovšetkým kryštálový cukor sa stal neoddeliteľnou súčasťou mnohých domácností. Jeho spotreba je naozaj vysoká. V dnešnej dobe je cukor už takmer všade. A aj keď ako chceme, občas sa mu jednoducho nevyhneme. Ak však dodržujete zdravý životný štýl, sú tu rôzne zdravšie alternatívy ako napr. trstinový cukor, kokosový cukor, sladidlo stévia a iné.

Hnedy cukor.jpg
pixabay.com

Problémy nám môže spôsobiť aj cukor v moči. Organizmus si dáva pri hospodárení s jeho hladinou pozor. Nevylučuje ho. Cukor v moči sa za normálnych okolností nenachádza. Existujú však prípady, kedy v ňom prítomný je. Cukor v moči v praxi znamená, že sa v moči vyskytuje glukóza. Ale jej hodnota nesmie byť vyššia ako 0,72 mmol na liter moču. Ak je jej hodnota vyššia, hovoríme o patologickom náleze. Tento stav sa odborne označuje glykozúria alebo aj glykosúria.

Našťastie škodám spôsobeným cukrom môžeme ľahko zabrániť a dokonca zvrátiť. Zatiaľ čo väčšina diét má tendenciu trvať mesiace, než sa prejavia výsledky, koniec konzumácie cukru môže ukázať okamžité pozitívne účinky na celkové zdravie. V novej štúdii zameranej na deti výskumníci videli dramatické zlepšenie iba za 10 dní.

Beautiful little girl with lollipop
www.thinkstockphotos.com with a lollipop/s=DynamicRank/f=CTPIHVX

Čo sa stane, ak prestaneme konzumovať cukor na 10 dní?

Dr. Robert Lustig a jeho tím vedcov z Univerzity v Californii boli schopní znížiť hladinu triglyceridov o 33 bodov v priemere a LDL (zlý) cholesterol klesol o 5 bodov rovnako ako diastolický krvný tlak. Za neuveriteľných 10 dní sa všetkým deťom, ktoré sa zúčastnili štúdie, výrazne znížilo riziko vzniku cukrovky 2. typu. Cukor (glukóza) v krvi sa môže jednoducho merať z venóznej (žilovej) alebo kapilárnej krvi (napr. krv z končeka prstov). Zatiaľ čo boli testované len deti, tieto ohromne pozitívne výsledky naznačujú podobné výhody aj pre dospelých.

Skvelý spôsob, ako sa vyhnúť cukru je jednoducho prestať kupovať spracované balené potraviny (alebo naozaj pozorne čítať na obale zloženie) a rozhodnúť sa pre čerstvé potraviny, ovocie a zeleninu.

White sugar
White sugar with spoon in wooden bowl, Close-up.www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 29. mája 2017Zdroj www.collective-evolution.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , , ,
reklama:
reklama:
reklama: