Ďalšia obeť islamistov! Brutálne popravili humanitárneho pracovníka!

Zdieľať
Islamic State-Henning
EDS NOTE: GRAPHIC CONTENT - This undated image shows a frame from a video released Friday, Oct. 3, 2014, by Islamic State militants that purports to show the killing of journalist Alan Henning by the militant group. Internet video released Friday purports to show an Islamic State group fighter beheading British hostage Alan Henning and threatening yet another American captive, the fourth such killing carried out by the extremist group now targeted in U.S.-led airstrikes. (AP Photo) ONLINE OUT

Britský premiér David Cameron povedal, že brutálna vražda Alana Henninga len potvrdzuje barbarstvo IŠ.

Militanti z Islamského štátu (IŠ) zverejnili v piatok nové video, ktoré ukazuje sťatie britského humanitárneho pracovníka Alana Henninga. Informovala o tom skupina SITE, ktorá monitoruje aktivity džihádistov na internete. Vyše minútové video s názvom Ďalší odkaz Amerike a jej spojencom ukazuje Brita ako hovorí, že musí „zaplatiť“ za rozhodnutie Londýna pomáhať pri útokoch proti IŠ.

Islamic State Kassig
Ďalšou obeťou má byť americký humanitárny pracovník Peter Kassig.

Britský premiér David Cameron povedal, že brutálna vražda Henninga len potvrdzuje barbarstvo IŠ. „Išiel do Sýrie, aby pomáhal ľuďom všetkých vierovyznaní v núdzi,“ uviedol Cameron a dodal, že spraví všetko pre to, aby jeho vrahov postavil pred spravodlivosť. Popravu Brita ostro odsúdil aj americký prezident Barack Obama. Štyridsaťsedemročného Henninga zadržali v decembri minulého roku na severozápade Sýrie, kde bol v rámci konvoja privážajúceho pomoc pre miestnu nemocnicu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom