Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dedinky, v ktorých straší 1. časť. Kuldhara v Indii, či najstrašidelnejšie domy vo Švédsku

Prince albert south africa 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Dedinky sú zvyčajne tiché, malé miesta s atmosférou a bohatou históriou. Ale niekedy sa história vracia späť, aby strašila obyvateľov.

Kuldhara v Indii

Kuldhara bola obývaná Paliwal Brahminami, až kým všetci títo obyvatelia neopustili dedinu náhle v jednu noc v roku 1825. Podľa príbehu sa Diwan zamiloval do dcéry dedinského náčelníka a ohrozoval obyvateľov. Vyhrážal sa im, že ak mu dievča nedajú, zvýši im dane a zlikviduje ich. Preto dedinčania náhle dedinu opustili, ale prekliatie v dedine ostalo. Každý, kto sa pokúsi v dedine bývať a žiť, príde o život. Kuldhara je stále opustená, ak nerátame turistov a paranormálnych vyšetrovateľov, ktorí skúmajú atmosféru dedinských uličiek. Paranormálni experti hlásia mnoho nevysvetliteľných zjavení. Sú tu správy o dotykoch od neviditeľných osôb, či strašidelné odtlačky rúk na autách.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#Kuldhara India/s=DynamicRank/f=CTPIHVX
www.thinkstockphotos.com India/s=DynamicRank/f=CTPIHVX

Borgvattnet vo Švédsku

Obec Borgvattnet je známa pre najstrašidelnejšie domy v krajine. Stará fara bola postavená v roku 1876, ale prvé správy o strašení sa objavujú až v roku 1927, kedy kaplán Nils Hedlund ohlásil, že mu neviditeľná ruka strhla oblečenie zo šnúry na prádlo. V roku 1930 kňaz nahlásil, že sa v miestnosti objavila stará žena, ktorá zmizla z ničoho nič, keď sa ju pokúsil nasledovať. V roku 1945 kaplán Erick Lindgren opísal znepokojujúci jav- bol vyhodený zo svojho kresla niekoľkokrát! Dnes je stará fara prerobená na reštauráciu s penziónom a správy o paranormálnych javoch pokračujú.

https://sk.pinterest.com/pin/179299628890199833/
sk.pinterest.com

Prince Albert v Južnej Afrike

Malá obec s názvom Prince Albert sa nachádza v Karoo v Južnej Afrike a jej história siaha až do roku 1762. Je tu zoskupených len pár duchov, ale všetci pôsobia priateľsky, aj keď stále strašidelne. Dedinka turistom ponúka prehliadku duchov, kde ich zoznamuje s duchom mladej nevesty, ktorá prišla o život večer pred svadbou. Teraz straší v miestnom múzeu, ale aj napriek tomu, čo sa jej prihodilo, nie je nepriateľská. Ďalej je tu duch mladého dievčaťa, ktorý skáče hore dolu po posteli v dome patriacemu kedysi vojenskému doktorovi Dr. Mearnsovi. Ešte je tu duch starého muža, ktorý straší v jednom z domov.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Prince_Albert_2006_Looking_North.jpg
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 16. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: