Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhada dediny Kalachi. Ľudia tam z ničoho nič zaspávali ako Šípkové Ruženky…

ThinkstockPhotos 56295406
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Obyvateľom dediny Kalachi v Kazachstane sa udialo niečo zvláštne a záhadné. Vyzeralo to, ako keby neboli schopní udržať otvorené oči. Každý deň niekoľko dedinčanov proste zaspalo počas dňa a spali niekoľko hodín. U niektorých dokonca spánok trval niekoľko dní.

Nebola žiadna zjavná príčina pre tieto spánkové incidenty, pri ktorých viac ako 100 obyvateľov zrazu zaspalo bez predošlej únavy. A dialo sa to počas niekoľkých rokov.

V septembri 2014 niekoľko školákov zaspalo bez príčiny počas prvého dňa v škole. Lekári a odborníci neboli schopní prísť s vysvetlením, rovnako ako ani s liečbou alebo prevenciou. Prirodzene teda tí, ktorí trpeli týmto „stavom“, mali strach, že môžu počas spánku zomrieť.

Niektorí zo spáčov mali zvláštne príznaky ako strata pamäti, závraty a nevoľnosti po prebudení z takéhoto nečakaného spánku. Iné symptómy tiež zahŕňali halucinácie. Na základe tohto doktori zistili, že niektorí z nich utrpeli kvôli nečakanému spánku mŕtvicu či sa u nich objavila mozgová dysfunkcia.

Spiaci dedinčania neboli prínosom pre ekonomiku – nie len preto, že spánkom prišli o hodiny práce, ale strach spôsobil, že sami dali výpoveď. V oblasti sa testovala aj úroveň rádioaktivity, ale žiadne abnormality sa neobjavili. Vedci majú mnoho stôp, ale žiadna nedáva jasný zmysel. V roku 2015 vedci zistili vysokú koncentráciu oxidu uhoľnatého, ale ani toto zistenie nič nedokazuje, len pridáva ďalšiu otázku do tejto záhady.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 28. septembra 2016Zdroj thoughtcatalog.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: