Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé bytosti pochádzajúce zo svetových náboženstiev – 2. časť

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Nielen rozprávky pre deti, ale aj náboženstvá majú svoje desivé príšery, ktorými sa snažia ľudí vydesiť k tomu, aby nasledovali rôzne pravidlá a prikázania. Ak vyznávači vier nebudú konať tak, ako majú, prídu si po nich démoni, duchovia…

Abaddon

Slovo abaddon môžeme nájsť v judaistických textov. V preklade toto slovo znamená záhuba, zánik či zničenie. Abaddon sa neskôr stal v kresťanských textoch žijúcou bytosťou.

Podľa niektorých textov bol Abaddon anjel Muriel, ktorý nazbieral prach, z ktorého Boh stvoril Adama. Abaddon mohol byť taktiež pôvodne anjel, ktorý dostal za úlohu uväzniť Satana v pekle.

Z Abaddona nakoniec vznikla bytosť, ktorá prinášala skazu. Abaddon žil na tróne z červov a velil armáde kobyliek, ktoré vyzerali ako kone s ľudskými tvárami a chvostami škorpiónov.

jasonengle.deviantart.com

Pishacha

Pishacha je druh ducha z východných náboženstiev. V Pishachu sa po smrti premení človek, ktorý spáchal podvod, cudzoložstvo, znásilnenie a podobné zlé a trestné činy.

Pishacha dokáže meniť svoj tvar, zneviditeľniť sa a posadnúť človeka, pričom ho môže psychicky alebo fyzicky oslabiť.

Výzor Pishachy je naozaj hrôzostrašný – je to humanoid s tmavou, obsidiánovou pokožkou, červenými očami a vydutými žilami po celom tele.

theosophy.wiki

Azi Dahaka

V náboženstve zoroastrizmus, dnes uznávanom najmä v Iráne, Pakistane a Indii, existuje známe a desivé stvorenie s menom Azi Dahaka.

Azi Dahaka má tri hlavy, tri ústa a tri páry očí. Táto bytosť vie o všetkých spáchaných hriechoch na zemi. Ak sa zraní, tak namiesto krvi z nej „krvácajú“ hady, potkany a hmyz.

Podľa proroctva má Azi Dahaka počas apokalypsi zjesť všetok dobytok a tretinu ľudskej populácie.

grimoriodebestias.blogspot.sk

Vetala

Ďalším duchom z východných náboženstiev je Vetala. Vetala, narozdiel od väčšiny ostatných duchov, vyhľadáva tela čerstvo mŕtvych ľudí. Tie potom posadne, čím sa mŕtvola stane imúnna voči rozkladu a zlomyseľná Vetala môže na zemi začať páchať rôzne skutky.

Vetala, zo žiarlivosti k žijúcim bytostiam, súži a mučí všetkých ľudí v jej okolí.

en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 31. marca 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: