Desivé bytosti pochádzajúce zo svetových náboženstiev - 2. časť

Zdieľať

Nielen rozprávky pre deti, ale aj náboženstvá majú svoje desivé príšery, ktorými sa snažia ľudí vydesiť k tomu, aby nasledovali rôzne pravidlá a prikázania. Ak vyznávači vier nebudú konať tak, ako majú, prídu si po nich démoni, duchovia…

Abaddon

Slovo abaddon môžeme nájsť v judaistických textov. V preklade toto slovo znamená záhuba, zánik či zničenie. Abaddon sa neskôr stal v kresťanských textoch žijúcou bytosťou.

Podľa niektorých textov bol Abaddon anjel Muriel, ktorý nazbieral prach, z ktorého Boh stvoril Adama. Abaddon mohol byť taktiež pôvodne anjel, ktorý dostal za úlohu uväzniť Satana v pekle.

Z Abaddona nakoniec vznikla bytosť, ktorá prinášala skazu. Abaddon žil na tróne z červov a velil armáde kobyliek, ktoré vyzerali ako kone s ľudskými tvárami a chvostami škorpiónov.

https://jasonengle.deviantart.com/art/Abaddon-702166981

Pishacha

Pishacha je druh ducha z východných náboženstiev. V Pishachu sa po smrti premení človek, ktorý spáchal podvod, cudzoložstvo, znásilnenie a podobné zlé a trestné činy.

Pishacha dokáže meniť svoj tvar, zneviditeľniť sa a posadnúť človeka, pričom ho môže psychicky alebo fyzicky oslabiť.

Výzor Pishachy je naozaj hrôzostrašný – je to humanoid s tmavou, obsidiánovou pokožkou, červenými očami a vydutými žilami po celom tele.

http://theosophy.wiki/en/Pishacha#mediaviewer/File:Pishacha.jpg

Azi Dahaka

V náboženstve zoroastrizmus, dnes uznávanom najmä v Iráne, Pakistane a Indii, existuje známe a desivé stvorenie s menom Azi Dahaka.

Azi Dahaka má tri hlavy, tri ústa a tri páry očí. Táto bytosť vie o všetkých spáchaných hriechoch na zemi. Ak sa zraní, tak namiesto krvi z nej „krvácajú“ hady, potkany a hmyz.

Podľa proroctva má Azi Dahaka počas apokalypsi zjesť všetok dobytok a tretinu ľudskej populácie.

http://grimoriodebestias.blogspot.sk/2015/10/zahhak.html

Vetala

Ďalším duchom z východných náboženstiev je Vetala. Vetala, narozdiel od väčšiny ostatných duchov, vyhľadáva tela čerstvo mŕtvych ľudí. Tie potom posadne, čím sa mŕtvola stane imúnna voči rozkladu a zlomyseľná Vetala môže na zemi začať páchať rôzne skutky.

Vetala, zo žiarlivosti k žijúcim bytostiam, súži a mučí všetkých ľudí v jej okolí.

https://en.wikipedia.org/wiki/Baital_Pachisi#/media/File:Vetal.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom