Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé bytosti pochádzajúce zo svetových náboženstiev – 1. časť

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Nielen rozprávky pre deti, ale aj náboženstvá majú svoje desivé príšery, ktorými sa snažia ľudí vydesiť k tomu, aby nasledovali rôzne pravidlá a prikázania. Ak vyznávači vier nebudú konať tak, ako majú, prídu si po nich démoni, duchovia…

Dybbuk

V židovskom folklóre existuje Dybbuk – duch mŕtveho hriešnika. Namiesto toho, aby tento duch prešiel do posmrtného života, sa rozhodol prebývať v telách smrteľníkov. V tele svojej obete môže žiť potichu a nenápadne alebo môže svojho hosťa trápiť a mučiť.

Dybbuk však môže vstúpiť len do tiel ľudí, ktorí tiež spáchali hriech.

Hriešnici, ktorý sa stali obeťou zlé ducha Dybbuk, môžu byť zachránení jedine exorcizmom vykonaným rabínom.

en.wikipedia.org

Preta

Bytosti Preta pochádzajú z východných náboženstiev ako hinduizmus, budhizmus či sikhizmus.

Tí, ktorí sú počas života lakomí a žiarliví, môžu byť prekliati karmou. Po smrti sa títo ľudia vrátia do sveta živých v podobe Prety – bytosti s bolestivým a neukojiteľným hladom a smädom.

Nielenže má Preta ťažkosti nájsť potravu či pitie, no ak ho aj nájde, tak ho nevie vypiť a zjesť kvôli svojim maličkým ústam či neuveriteľne tenkému krku.

Prety sú často prekliate tak, aby túžili svoj smäd či hlad upokojiť nepríjemnými vecami, ako napríklad ľudskými exkrementami.

en.wikipedia.org

Rakshasa

S démonom Rakshasa sa môžeme stretnúť v náboženstvách budhizmu a hinduizmu. Zlí ľudia sa menia v Rakshasy – démonov, ktorí môžu meniť svoj tvar a podobu, dokážu vytvárať ilúzie a ovládajú silnú mágiu. Raksasy majú ešte k tomu jedovaté nechty alebo pazúre a požierajú ľudí.

Ich kráľ, Ravana, bol z nich najsilnejší. Nielenže mal desiatky tvári a rúk, ale bol aj nesmierne prefíkaný.

en.wikipedia.org

Džin

Podľa islamských textov sú džinovia oddelená rasa od ľudí, ktorá žije v paralelnej realite. Nebývajú v lampách a neplnia priania, ako ich pozná väčšina ľudí.

Skladajú sa z ohňa a dymu a sú jediné bytosti okrem ľudí, ktoré dostali od Allaha slobodnú vôľu. To znamená, že džinovia môžu byť dobrotiví, neutrálni alebo zlí, rovnako ako ľudia.

Zlomyseľní džinovia sa nazývajú Ifriti. Konajú zlo, s čím im pomáhajú ich nadprirodzené schopnosti. Vedia meniť tvar a podobu, ovládajú oheň a sú imúnni voči ľudských zbraniam.

twitter.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 30. marca 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: