Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé príšery z filipínskych legiend – 2. časť

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
boholanda.com

Každá krajina má svoje vlastné legendy o strašidlách a príšerách. Výnimkou nie sú ani Filipíny, v ktorých môžeme nájsť tieto ďalšie desivé monštrá.

Matruculan

Tento démon pojedá ešte nenarodené deti z brúch ich matiek. Matruculan najprv oplodní pannu a potom sa vráti, aby ju zabil a zjedol jej dieťa. V niektorých príbehoch zje aj matku. V iných príbehoch príde netvor zjesť manželské deti vydatých žien, takže v ohrození nie sú len panny.

Toto monštrum sa dá odstrašiť jediným spôsobom – otec dieťaťa musí počas pôrodu šermovať do vzduchu nad bruchom manželky, aby ochránil ju a čerstvého novorodenca pred napadnutím Matruculanom.

kakakilabot.wordpress.com

Mambabarang

Mambabarang je obyčajne vyzerajúca ľudská čarodejnica, ktorá sa však správaním podobá na desivú príšeru. Táto čarodejnica ovláda čiernu mágiu a napáda ľudí hrozným spôsobom. Do vnútra tiel jej obetí pošle chrobáky a zlých duchov. Človek trpí dlhú dobu, až kým nakoniec nepodľahne zraneniam, ktoré mu spôsobia chrobáky ničiace jeho telo zvnútra.

Mambabarang musí ale najprv získať prameň vlasov človeka, ktorému chce spôsobiť muky a smrť. Vlasy priviaže k hmyzu, červom a inej hávedi, ktorá potom napadne daného človeka, ak sa jej dotkne.

andrei-pervukhin.deviantart.com

Aswang

Táto upírska príšera patrí k tým najznámejším vo Filipínach, čiastočne aj preto, lebo má mnoho podôb. Cez deň vyzerá ako človek, no v noci sa mení na zviera. Môže ísť o prasa, psa, mačku, hada, netopiera…rozdielne časti krajiny majú rozdielne podoby Aswanga.

Tento netvor sa vkráda do márnic a pohrebných domov, odkiaľ kradne čerstvé mŕtvoly. Toto mu však nestačí a napáda aj ľudí u nich doma – chodí im piť krv. Aswang sa k tomu ešte snaží ľudí oklamať alebo presvedčiť, aby ho pohrýzlli. Ten, kto totiž uhryzne Aswanga, sa sám na jedného premení.

Aj Aswang, rovnako ako Matruculan, si rád pochutná na ľudských plodoch.

The aswang.jpg
www.magtxt.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 14. februára 2018Zdroj en.wikipedia.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o.