Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé príšery z filipínskych legiend – 1. časť

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.artstation.com
reklama:
reklama:

Každá krajina má svoje vlastné legendy o strašidlách a príšerách. Výnimkou nie sú ani Filipíny, v ktorých môžeme nájsť nasledovné desivé monštrá.

Tigbalang

Niektoré príbehy zobrazujú Tigbalanga ako neškodného človeka s hlavou koňa a kopytami, ktorý si robí si žarty z cestovateľov. No legendy z južnejších regiónov o Tigbalangovi sú omnoho strašidelnejšie. Vyzerá tak isto, no ešte k tomu má červené svietiace oči, veľkú cigaru v zuboch a smrdí ako zhorené vlasy. Tento druh Tingbalanga sa ľahko nahnevá a toho, kto ho naštve, udupe k smrti. Dá sa však skrotiť tým, že mu vytrhnete tri nadmerne dlhé vlasy z jeho hrivy. Potom sa Tigbalang stane vašim otrokom.

www.keiththompsonart.com

Kumakatok

Ak započujete klopanie na dvere v strede noci, môže ísť o trojicu Kumakatok. Sú to dvaja starí muži a jedna mladá žena odetí v habitoch. Ich návšteva varuje pred smrťou blízkeho, väčšinou toho najstaršieho či chorého člena rodiny. Jeho smrť sa nedá nijakým spôsobom odvrátiť. Kumakatok jednoducho prídu, zaklopú a odídu, nezanechávajúc za sebou ani najmenšiu stopu.

they-hide-in-the-dark.tumblr.com

Sigbin

Záleží koho a kde sa spýtate – Sigbin môže mať podobu bezrohej kozy, šupinatej vrany, kengury či chupacabry. Táto príšera má červené oči, netopierie krídla a dlhý chvost, ktorý používa ako bič. Sigbiny lovia v noci a jedia vnútorné orgány zvierat a ľudí. Srdcia nikdy nejedia, z nich si totiž vyrábajú amulety. Žerú aj zdochliny a mŕtvoly, od ktorých pravdepodobne pochádza ich hrozný zápach, ktorý vyvoláva zvracanie. Povráva sa tiež, že Sigbin cicia krv ľudí cez ich tiene.

itsmth.wikia.com

Tiyanak

Ak začujete zvuky, konkrétne plač malého dieťaťa vychádzajúci z lesa, môže to byť Tiyanak. Ľudia v snahe zachrániť plačúce bábätko sa ho vydajú hľadať hlboko do lesa. Stretnúť ich môžu len dva osudy, no v obidvoch prípadoch navždy zmiznú. Človek sa buď beznádejne stratí v lese a už ho nikto nikdy nenájde alebo nakoniec nájde dieťa v strede lesa. Keď ho ale zodvihne, tak sa nevinné bábätko premení na monštrum s veľkými ostrými zubami a svojho záchrancu zje. Potom sa toto monštrum premení naspäť na batoľa a čaká na svoju ďalšiu obeť.

Tiyanak.jpg
boogeymen.wikia.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 13. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: