Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhada Enfieldskej príšery. Napadla malého chlapca a viacerí ľudia ju na vlastné oči videli…

Shaggy monster red eyes closeup
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

V noci z 25. apríla na 26. apríla 1973 sa malý chlapec Greg Garrett hral na dvore v Enfielde v Illinois, keď bol napadnutý. Nie osobnou alebo zvieraťom, ale niečím doposiaľ nevideným. Dodnes nikto nevie, kto alebo čo Grega napadlo a roztrhalo mu topánky na kusy a nechalo ho v slzách.

Len o pár minút neskôr miestny obyvateľ Henry McDaniel otvoril dvere, keď počul jemné škrabanie a mal teda dobrý výhľad na to, čo sa stalo známe ako Horor z Enfield.

Verzie Grega a Henryho sú skoro rovnaké. Príšera mala vraj asi 1,5 metra a mala tri nohy. Mala krátke zavalité ruky ukončené ostrými pazúrmi, pričom ruky vyzerali byť umiestnené skôr v strede tela a nie po stranách ako u ľudí. Príšera bola chlpatá, ale pritom slizká a mala červeno-ružové oči veľké ako baterka (na svietenie).

Len pár minút pred incidentom pritom Henryho deti tvrdili, že akési monštrum sa pokúšalo dostať do domu, kým bol Henry s manželkou na večeri. Najskôr sa Henry detským výmyslom zasmial, ale keď videl túto príšeru na svojej verande, zabuchol dvere a utekal po zbraň. Akonáhle dvere otvoril, vypálil štyri rany a prisahal, že už prvým výstrelom príšeru trafil.

Zvláštne monštrum zasyčalo ako divoká mačka pred tým, ako ušlo obrovskými skokmi preč. Henry hneď volal na políciu a niekoľko ďalších dní sa objavovali nové a nové hlásenia o príšere z Enfieldu. Príšeru videli lovci príšer, zástupca šerifa či riaditeľ rádia. Henry príšeru zazrel ešte raz o niekoľko týždňov neskôr z okna, keď prechádzala cez železničnú trať. Potom hlásenia skončili a príšera bola preč. A hádam sa už nikdy neobjaví.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 18. októbra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: