Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 záhady, ktoré sa stali v hmlou zahalenom Anglicku

Solitary figure on bridge in Cork by night, Ireland
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Zahalené hmlou a dažďom je Anglicko perfektné pre záhady. Tu je pár záhad z tejto zahmlenej krajiny.

Zvláštny dážď

Anglicko je známe pre daždivé počasie, ale nie pre také, aké bolo v Berkeley v Gloucestershire v auguste 2012. Tornádo na Clevedonskej pláži v Somersete naplnilo vzduch morskými riasami a zmizlo. O rok neskôr ďalšia silná búrka priniesla so sebou miesto vody tieto morské riasy, ktoré pokryli záhrady a cesty v Berkley. Dodnes nikto nevie, prečo a ako sa riasy z jedného miesta ocitli na úplne inom mieste – o rok neskôr.

Incident v Hollinwell

Počas hier v Nottinghamshire v roku 1980 bolo viac ako 300 detí postihnutých bolesťou očí, hrdla a mali plný nos. Niektoré deti odpadli. Nemocnice boli plné detí, našťastie len deväť detí zostalo v nemocnici cez noc na pozorovanie. Najskôr sa objavili správy o masovej hystérii spôsobenej niečím neznámym. Neskôr prišli teórie, že všetko spôsobil tridemporfín, ktorý bol striekaný na pole krátko pred súťažou. Nič nebolo dokázané a mnohí veria, že rádiové vlny, ktoré vraj spôsobili masovú hystériu, boli dielom mimozemšťanov.

Mincové stromy

Existencia mincových stromov alebo stromov peňazí v Anglicku nie sú tajomstvom. Ľudia vrhajú mince a iné formy peňazí do kmeňov po celej krajine. Záhadou je, prečo to robia. Podľa niektorých je to pre šťastie, podľa iných ide o dávny rituál plodnosti, kde počet mincí symbolizoval počet detí, ktoré pár mal.

Vražda Davida Omblera

V roku 1914 bol 72-ročný David nájdený mŕtvy na podlahe svojej kuchyne. Obeť bola surovo zmlátená kutáčom do pahreby a kliešťami. Miestne noviny napísali, že páchateľom mohol byť cudzinec, ktorý sa rozhliadal po jeho obchodíku ráno v deň vraždy. Tento tajomný páchateľ bol opísaný ako ošumelý, pravdepodobne tulák. Keď sa o 8 večer objavil v dome Davidov priateľ, vrah narýchlo opustil miesto činu a nechal za sebou zlomený kutáč a mŕtve telo. Dodnes nebol prípad vyriešený.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 4. októbra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: