3 dodnes nevyriešené záhady, ktoré sa odohrali v hoteloch

Zdieľať
Silhouette in corridor

Ako všetci vieme, v hoteloch sa vystrieda obrovské množstvo ľudí, a preto nejedna hotelová izba v sebe ukrýva tajomstvá. Ako napríklad aj tieto. 

1. Vražda Effie MacDonaldovej

Neslávne známy sériový vrah „Bostonský škrtič“, ktorý zavraždil najmenej 13 žien, bol v roku 1964 identifikovaný ako Albert DeSalvo. DeSalvo skončil za mrežami, no o niekoľko mesiacov neskôr sa objavil prípad šokujúcej vraždy. Spôsob vraždy sa podobal vraždám „Bostonského škrtiča“. Obeťou bola 54-ročná chyžná Effie MacDonaldová, ktorá pracovala v hoteli Bangor House. Effie naposledy videli jej kolegovia okolo obeda, popoludní ju hľadali, no nenašli ju. O dva dni druhá chyžná objavila jej nahé zaškrtené telo v izbe na treťom poschodí. Effie bola dobitá a očividne sexuálne zneužitá a uškrtená pančuchou. Hoci sa tento zločin neodohral v Bostone, ale v štáte Maine, vyšetrovatelia nemohli ignorovať podobnosť s vraždami „Bostonského škrtiča.“

Bed 731162_640.jpg
https://pixabay.com/en/bed-linen-sheets-cover-pillows-731162/ Foto: pixabay.com

Napokon však rozhodli, že tento prípad nie je spojený s vraždami v Bostone. O pár rokov neskôr jeden z detektívov identifikoval hlavného podozrivého. Mal to byť muž, ktorý v čase vraždy býval v hoteli a tesne po smrti chyžnej ho videli schádzať dolu schodmi z tretieho poschodia. Polícia však nemala dostatok dôkazov, a tak muž zostal na slobode. Aj po päťdesiatich rokoch zostal prípad uškrtenia v hoteli Bangor House nevyriešený.

2. Prízraky v hoteli Biltmore

V dvadsiatych rokoch minulého storočia bol známou postavou podsvetia Thomas „Fatty“ Walsh. Ten riadil svoj biznis od New Yorku po Floridu. Bol častým hosťom v hoteli Biltmore, kde sa s obľubou venoval hazardným hrám v kasíne na 13. poschodí. V marci 1929 sa dostal Fatty do konfliktu s manažérom hotela Eddiem Wilsonom, ktorý naňho vytiahol zbraň a uprostred kasína Fattyho zastrelil. Wilson však nebol nikdy obvinený z vraždy, pretože miestnu políciu podplatil a ušiel na Kubu. Hotel Biltmore funguje dodnes a hovorí sa, že v ňom straší duch Fattyho Walsha, ktorý volá po spravodlivosti. Za tie roky sa už veľakrát stalo, že výťah s hosťami nečakane zastavil na 13. poschodí. Fatty bol známy tiež ako sukničkár a jeho duch sa často zjavuje pekným ženám.

Hotel hallway 314321_640.jpg
https://pixabay.com/en/hotel-hallway-hotel-hallway-lights-314321/ Foto: pixabay.com

Raz sa dokonca stalo, že sa mladý párik chcel vyviezť na štvrté poschodie, no výťah zastavil až na trinástom. Keď žena vystúpila z výťahu, dvere za ňou sa zavreli a jej priateľa výťah odviezol na prízemie. Žena potom počula čudné zvuky a cítila dym z cigary.

3. Zmiznutie Jessicy Kinseyovej

26. decembra 1995 mala 14-ročná Jessica stráviť deň u svojej kamarátky vo svojom rodnom meste Union v štáte Missouri. V skutočnosti však po Jessicu prišiel 23-ročný Jimmy Hopkins, ktorý svojmu priateľovi Markovi Hendersonovi zaplatil, aby Jessicu doviezol k Niagarským vodopádom, kde sa chceli vziať. Jimmy povedal Markovi, že je Jessica s ním tehotná. Mark si však všimol, že je Jessica počas cesty veľmi tichá a nervózna. V noci trojica zostala v Dollar Inn v štáte Indiana. Mark bol v samostatnej izbe hneď vedľa izby, v ktorej sa ubytovala Jessica s Jimmym. Mark zrazu uprostred noci začul z ich izby zvuky násilia, no keď chcel zistiť, čo sa deje, Jimmy mu povedal, že sa s Jessicou len miloval. Keď sa Mark na druhý deň ráno zobudil, zistil, že jeho auto je preč a Jimmy s Jessicou zmizli tiež.

Truck 925353_640.jpg
https://pixabay.com/en/hotel-hallway-hotel-hallway-lights-314321/ Foto: pixabay.com

O dva týždne neskôr sa Markovo opustené auto našlo v Kalifornii. O pár mesiacov sa Jimmy vrátil do mesta Union, no Jessica bola preč. Keď ho polícia vypočúvala, povedal, že Jessica ušla s Mexičanom menom Capone. Jimmy sa postupne do svojich príbehov o tom, kde je Jessica, celkom zamotal. No a došlo to až tak ďaleko, že sa jej rodine vysmieval a tvrdil, že ich dcéra je už dávno mŕtva. Napriek tomu sa nepodarili zaistiť žiadne dôkazy, ktoré by Jimmyho usvedčili z jej vraždy. Jimmy zostal na slobode a v roku 2008 zastrelil svoju manželku a potom zbraň obrátil aj proti sebe. Pravdu o osude Jessicy si vzal do hrobu…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom