„Dnepropetrovskí maniaci“, ktorí krvavo útočili na členov svojej komunity

Zdieľať
Trial_002.jpg

Šokujúce zločiny sa vyskytujú po celom svete a sú na dennom poriadku, ale väčšina z nich ostane verejnosti neznáma, prípadne aj neobjasnená. Veľmi veľa vrážd sa deje v USA, ale často sú práve tie pomimo Ameriky najdrastickejšie a získajú si veľa pozornosti.

V roku 2007 sa na rôznych internetových stránkach objavilo šokujúce a strašidelné „snuffing“ video (video, kde dôjde najskôr k mučeniu a následne k zabitiu pred kamerou). Ukázalo sa, že obeť bola zabitá dvomi mladými mužmi. Títo chlapci boli známi aj ako „Dnepropetrovskí maniaci“ alebo „kladivoví maniaci).

Ako už ich prezývka napovedá, boli z Dnepropetrovska na Ukrajine a krvavo útočili na členov svojej komunity. Celkovo majú na svedomí 21 úmrtí, ale neexistuje žiadna skutočná motivácia, ktorá by vysvetlila tieto násilné zverstvá. Všetko vlastne ukazuje, aká je vražda jednoduchá a že netreba ani pomstu, ani vášeň, nič.

Sayenko_suprunyuck.jpg

Prvá z vrážd sa stala v roku 2007 a na svedomí ju majú, vtedy devätnásťroční, Viktor Sayenko a Igor Suprunyuck. Igor Suprunyuck sa len tak prechádzal po meste s kladivami v rukách. Spoločnosť mu robil Viktor Sayenko. Keď prechádzali okolo neznámej ženy, Suprunyuck sa náhle otočil a napadol ju kladivom. Dvojica ženu zabila a v tejto „záľube“ pokračovali, až kým neboli konečne chytení.

Čoskoro po prvej vražde zabila dvojica muža, ktorý spal na lavičke. Tiež ho kladivom dobili na smrť. Nasledujúci týždeň sa našli ďalšie dve telá a potom aj tretie. Kompetentní sa začali obávať, že sa rozpútal krvavý masaker, ktorý bol brutálnejší s každou ďalšou obeťou.

Vrahovia boli veľmi hrdí na svoje hanebné činy a často si ich fotili a nakrúcali. Ako vraždy pokračovali, vrahovia začali ukazovať aj mučenie a mrzačenie svojich obetí. Najšokujúcejšie je asi, že jedna tehotná žena bola nájdená bez plodu- vrahovia jej ho vyrezali z maternice.

Suprunyuck_hammer.jpg
Suprunyuk s kladivom ruke. en.wikipedia.org

Igor a Viktor sa stretli ešte ako štrnásťroční a spájal ich spoločný strach z výšok. Ten prekonali tak, že niekoľko hodín viseli zo štrnásteho poschodia. Potom si našli aj

iné spoločné veci. Chytali divých psov a zaživa ich párali. Prípadne pribili mačku ku krížu a strieľali do nej, ale ešte pred tým jej lepidlom zalepili papuľu, aby nemohla vydávať hrozné zvuky utrpenia.

Vyšetrovatelia nemali nič, až kým týmto sadistom neušiel mladý chlapec, ktorému zabili kamaráta. Najskôr polícia podozrievala jeho, ale chlapcove meno sa očistilo a on poskytol popis vrahov.

Trial_002.jpg

Ešte je tu aj tretí mladý muž Alexander Hanzha. Alexander bol Viktorov a Igorov kamarát, ale nikdy sa nezúčastnil vraždenia, ale pomáhal im okrádať obete ešte pred tým, ako boli zavraždené.

Práve vďaka kradnutým veciam sa podarilo vrahov definitívne spojiť s vraždami. Igor a Viktor boli zatknutí, keď sa pokúšali predať ukradnuté predmety. Alexander bol zatknutý doma pri tom, ako sa snažil zbaviť zvyšku ukradnutých predmetov. Alexander bude prepustený v roku 2018 a Viktor a Igor si odsedia svoje doživotné tresty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom