Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fakty o myslení sériových vrahov. Myslia vôbec na niečo, keď zabíjajú?

Silhouette of hooded person with spooky dark background
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Doktorka Helen Morrisonová loví sériových vrahov- dokopy mala vyše 135 rozhovorov so sériovými vrahmi po celom svete. Má aj kus mozgu Johna Wayne Gacyho.

„Neexistuje žiadna krajina, ktorá by bola odolná voči sériovému vrahovi.“ Prostredníctvom svojho výskumu má za cieľ identifikovať, čo spôsobuje, že sa z človeka stane sériový vrah, ako prebieha vývin.

Silhouette of hooded person with spooky dark background
www.thinkstockphotos.com

Najšokujúcejšie je, že bez ohľadu na to, aký odlišný je ich život, majú sérioví vrahovia neuveriteľné podobnosti. „Bez ohľadu na to, z akej krajiny pochádzajú, akú majú etnickú príslušnosť, sociálno-ekonomické zázemie, vzdelanie, rodinu, sú vlastne všetci rovnakí.“

Abnormalita chromozómov je najpravdepodobnejším spúšťačom

Táto abnormalita sa začína prejavovať už počas puberty. Sérioví vrahovia, ktorými sú zväčša muži, začínajú svoje vražedné tendencie prejavovať už v období dospievania, kedy sa prejavuje aj chromozómová abnormalita. Hoci vedci zatiaľ nemajú presné údaje, fakt, že vrahmi sú vo veľkej väčšine práve muži, ich vedie k presvedčeniu, že existuje zmena spojená s mužským chromozómom. Zaujímavé je to, že veľká časť sériových vrahov zabila svoju prvú obeť práve v období dospievania.

Trailer Park Killer
www.thinkstockphotos.com

Túžba zabíjať je hlboko zakorenená

Je veľmi ťažké predstaviť si a pochopiť, ako sa z dieťaťa stane sériový vrah. Zo štatistického hľadiska neexistuje žiadny dôkaz, že čokoľvek, čo sa udeje v detstve má vplyv na to, že sa ľudia zmenia na vrahov, takže tendencia vraždiť môže byť hlboko zakorenená. V rannom štádiu života je dieťa šťastné, ak je s ľuďmi. Ale ak v tomto skorom štádiu sa dieťa na niekoho pripúta a zrazu je od osoby odtrhnuté, nastáva rozrušenie. Sérioví vrahovia nemajú tento pocit pripútanosti a nevidia seba ako súčasť sveta. A práve pripútanosť je dôležitá pre rozvoj psychiky.

Empatia

Sérioví vrahovia vraždia rozličnými spôsobmi, avšak nikdy sa emocionálne nenaviažu na svoju obeť. V prípadoch, kedy rozzúrený muž zo žiarlivosti zabije milenca svojej ženy, sérioví vrahovia nemajú takúto pripútanosť k obeti, nie je tam nič. „Neocenia absolútnu agóniu a strach, ktoré obeť predvádza, len pred sebou vidia objekt… Sériový vrah nemá žiadne pocity, žiadne motívy. Zabíja len pre to, aby zabil objekt.“

Zbran.jpg
pixabay.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 6. júna 2017Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: