Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento malý chlapček vyzerá celkom nevinne. Vyrástol však z neho sériový vrah…

Horizon33_2017 4 21_13 4 3.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ľudia sa zlými nerodia, nech už človek urobí v dospelosti čokoľvek, narodil sa rovnako nevinný ako milióny iných detí po celom svete. Aj tí najhorší ľudia v histórií ľudstva boli kedysi nevinnými deťmi. No je to asi poriadne náročné predstaviť si, že aj sérioví vrahovia boli kedysi usmiate deti…

Malý chlapec na obrázku vyzerá úplne nevinne, však? No vyrástol z neho jeden z neslávne známych sériových vrahov v americkej histórii menom David Berkowitz, avšak známejší je pod menom, ktoré mu dali médiá a polícia – Son of Sam, teda Samov syn.

Pri pohľade na túto fotku sa nám ani nechce veriť, že by z tohto chlapca mohol vyrásť nebezpečný sériový vrah. David Berkowitz sa naordil v roku 1953 v Brooklyne ako nemanželský syn Elizabeth Bordenovej, ktorá ho splodila so ženatým mužom. Elizabeth sa bála, že by ju dieťa urobilo menej atraktívnou pre jej milenca, a tak dala svojho syna hneď po narodení na adopciu.

Young david berkowitz.jpg
murderpedia.org

Berkowitz bol však veľmi rýchlo adoptovaný milujúcimi manželmi z Bronxu – Pearl a Nathanom Berkowitzovcami. Svojho syna po adoptovaní premenovali. Čoskoro si adoptívni rodičia všimli, že David je nadpriemerne inteligentný, no mal problémy so správaním.

Čím bol David starší, tým s ním bolo viac problémov a mal na konte viacero drobných krádeží a šikanu spolužiakov. Keď jeho adoptívna mama zomrela, mal David len 14 rokov. Jeho otec sa znova oženil, no David svoju nevlastnú matku nenávidel. Hneď, ako dovŕšil 18 rokov, ušiel z domu a vstúpil do armády.

David berkowitz in high school.jpg
murderpedia.org

Berkowitz slúžil v armáde tri roky. Keď sa jeho služba skončila, cítil sa stratený a opustený, snažil sa nájsť odpovede na mnohé otázky. Snažil sa vystopovať svoju biologickú matku, no ich stretnutie v ňom len vyvolalo ďalšiu zlosť a pocit izolovanosti. Zistil, kto je jeho otec a začal sa za svoj pôvod hanbiť.

Son of sam david berkowitz.jpg
murderpedia.org

Jeho hnev sa vystupňoval natoľko, až vyvrcholil do skutočných násilných činov. 24. decembra 1975 brutálne napadol tínedžerku menom Michelle Forman a zaútočil na ňu loveckým nožom. Michelle bola schopná nájsť si pomoc a rýchlo sa dostala do nemocnice. Berkowitz však podozreniu zázračne unikol.

Berkowitz sa presťahoval do mestečka Yonkers neďaleko New Yorku. V júli 1976 Berkowitz prepadol milenecký pár a zastrelil ho. Dievča zomrelo na mieste, no mladík prežil. Nasledovali ďalšie dva roky vraždenia neznámych a nevinných cudzincov a desil celé mesto.

David berkowitz.jpg
murderpedia.org

Do roka 1977 Berkowitz zabil ďalších dvoch ľudí a ďalšie obete vážne zranil. Po tom, čo zastrelil ďalší párik, nechal v ich aute odkaz adresovaný kapitánovi newyorskej polície. Jeho písmo pripomínalo detské a bolo jasné, že kým ho chytia, bude vraždiť ďalej. Správa policajtov nahnevala a poriadne vydesila obyvateľov mesta a keďže ženy, ktoré Berkowitz zavraždil, mali dlhé čierne vlasy, všetky obyvateľky mesta sa zo strachu nechali strihať a odfarbovať.

Son of sam letter.jpg
Foto: www.imgur.com

Bohužiaľ, ostrihanie a odfarbenie nepomohlo mladej Stacy Moskowitz. Stacy a jej priateš sedeli vo svojom aute, keď na nich Berkowitz zaútočil. Stacy bola na mieste mŕtva, jej priateľ prežil. Celý útok mal však svedka, ktorý všetko videl. Pomocou jeho opisu sa polícia dostala Berkowitzovi pomaly, ale isto na stopu. Prihlásila sa aj žena, ktorá vedela opísať podozrivého muža a jeho auto. Polícia auto našla a v ňom našla aj náboj.

David berkowitz mug shot.jpg
murderpedia.org

Polícia vraha dolapila a Berkowitz sa k vraždám priznal. Povedal, že „Sam“, ktorého často spomínal vo svojich odkazoch, bol jeho sused Sam Carr. Berkowitz vyhlásil, že jeho pes bol posadnutý démonom, ktorý nútil Berkowitza vraždiť mladé ženy. Za každú osobu, ktorú zabil, dostal 25 rokov väzenia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 21. apríla 2017Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: