Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj Slovensko má svojich sériových vrahov. Ondrej Rigo zavraždil deviatich ľudí!

Ondrejrigotitulna.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Svet pozná mnohých vrahov, z ktorých niekoľkí svoje zločiny vykonávali opakovane a zameriavali sa na presnú skupinu ľudí. Jack Rozparovač, Ed Gein, Jeffrey Dahmer, ale aj ukrajinský mäsiar Andrej Čikatilo. Východný svet má však okrem Čikatila mnoho ďalších sériových vrahov. Počuli ste už o Slovákovi menom Ondrej Rigo?

Ondrej Rigo, známy ako najproduktívnejší slovenský sériový vrah a bývalý zamestnanec jedného z najdrahších a najluxusnejších hotelov v Bratislave, Hotelu Carlton, sa previnil v prečine usmrtenia 9 ľudí, spojenom s nekrofíliou. Bol opisovaný ako schizofrenik, sociopat s extrémne nízkym IQ, ktorý zriedkakedy prehovoril. Kriminality sa dopúšťal už aj pred vraždami.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Ondrej_Rigo
Foto: www.imgur.com

Ondrej Rigo pochádzal z disfunkčnej rodiny rómskeho pôvodu a v štrnástich rokoch skončil v nápravnom zariadení pre mládež. Neskôr bol spolu so svojimi súrodencami premiestnený do detského domova. Bol skúsený lupič, no jeho vraždiace besnenie začalo až po páde železnej opony. Vyčíňal v mestách, ako je Mníchov, Amsterdam, ale aj v našom hlavnom meste, Bratislave.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/47/Bratislava_hotel_Carlton_Slovakia.jpg
Foto: www.imgur.com

Jeho prvá vražda a skúsenosť s nekrofíliou však prišla neplánovane počas jedného z jeho vlámaní, keď sa do svojho bytu vrátila okrádaná majiteľka. To, že túto ženu zavraždil, ho vzrušilo, čo na seba nenechalo dlho čakať. Ondrej Rigo mal s jej nehybným telom pohlavný styk.

Po tom, čo si uvedomil, ako veľmi sa mu páčilo, čo spáchal, rozhodol sa v zločine pokračovať rovnakým spôsobom. Vyhliadol si ženu a vlámal sa do jej bytu v skorých ranných hodinách alebo, práve naopak, neskoro v noci. Následne vykonal presne to isté, čo aj pri prvej vražde.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Ondrej_Rigo
Foto: www.imgur.com

Vypitá fľaša slivovice, ktorú Ondrej našiel v byte Marie van der W., jeho tretej obete, sa stala dôležitým dôkazom k odhaleniu vrahovej identity. O Rigovi bolo medzi ľuďmi, ktorí ho poznali napríklad z práce, známe, že slivovica bola jeho obľúbený alkohol a veľmi rád sa jej oddával.

Keď sa však jednej z jeho obetí podarilo prežiť útok a utiecť, vyšetrovanie napredovalo rapídnou rýchlosťou. Ondrej Rigo bol zadržaný v hoteli, v ktorom pracoval, len pár hodín od jeho poslednej vraždy.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Ondrej_Rigo
Foto: www.imgur.com

Podľa vyšetrovateľa bol Ondrej ešte stále v tranze ako had, ktorý práve zhltol svoju korisť. Na jeho topánkach a nohaviciach boli stopy krvi a v jeho skrinke boli odložené šperky zavraždenej obete. Aj keď spočiatku spáchanie zločinov odmietol, neskôr sa vyjadril, že nikdy nepociťoval žiadnu vinu za činy, ktoré napáchal. Rigo dostal doživotný trest, no v roku 2019 dostane právo na podmienečné prepustenie.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Ondrej_Rigo
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 16. júla 2018Zdroj www.slavorum.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: