Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stole Trifunović, srbský sériový vrah, ktorý ma na svedomí znásilnenie a vraždu 60 žien

Stoletrifunovictitulna.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Svet pozná mnohých vrahov, z ktorých niekoľkí svoje zločiny vykonávali opakovane a zameriavali sa na presnú skupinu ľudí. Jack Rozparovač, Ed Gein, Jeffrey Dahmer, ale aj ukrajinský mäsiar Andrej Čikatilo. Východný svet má však okrem Čikatila mnoho ďalších sériových vrahov. Jedným z nich je aj menej známy Srb Stole Trifunović.

Stole Trifunović pochádzal z mesta Niš, ktoré sa nachádza v dnešnom Srbsku, a bol považovaný za najobávanejšieho a najinteligentnejšieho sériového vraha niekdajšej Juhoslávie. Počas svojho krvilačného besnenia zavraždil 60 ľudí. Stole vyrastal v problémovej domácnosti, otec bol alkoholik a mnohokrát si domov nosil prostitútky, pričom sa na sex s nimi musela pozerať jeho manželka.

Https://www.slavorum.org/top 4 most dangerous slavic serial killers/
Foto: www.imgur.com

V Trifunovićovi sa hromadila nenávisť voči týmto ľahkým ženám, ktoré jeho matke spôsobovali toľko utrpenia a poníženia. Trifunović sa dokonca priznal, že o vraždení týchto žien fantazíroval už ako dieťa.

Ako mladý muž spáchal niekoľko sexuálnych zločinov. V pätnástich znásilnil len 12-ročné dievčatko. Počas niekoľkých rokov pred vypuknutím 2. svetovej vojny bol v Belehrade známy tým, že cez noc sliedil po parkoch a čakal na mladé páry. Muža väčšinou udrel po hlave železnou tyčou tak silno, až stratil vedomie, a jeho partnerku znásilnil.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f3/Jack_the_ripper.jpg
Foto: www.imgur.com

Svoju prvú vraždu však spáchal až v roku 1948. Svoju obeť najprv znásilnil a tak uškrtil, čo sa stalo pravidelným scenárom všetkých jeho zločinov. Trifunović bol nadšenec Jacka Rozparovača a Honore de Balzaca. Písal básne, ktoré následne čítal svojim obetiam pred tým, než ich zavraždil. Jedna z jeho plánovaných obetí, ktorej sa podarilo prežiť, tento fakt dosvedčila a taktiež dodala, že sa sťažoval na to, ako je poézia a próza medzi ľuďmi nedocenená.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fa/Honor%C3%A9_de_Balzac_%28Stories_By_Foreign_Authors%29.png
Foto: www.imgur.com

Stole Trifunović používal pri vraždách falošnú bradu a kostým, ktorý ukradol z bytu známeho belehradského herca, vďaka čomu ho bolo veľmi ťažké vypátrať. Stole viedol dvojitý život a napriek svojim činom pôsobil ako vyrovnaný a milujúci manžel. Dlhé roky pracoval ako konštrukčný manažér.

Medzi jeho mnohými obeťami bola aj manželkina sestra, ktorú taktiež znásilnil a zavraždil. Svojej najväčšej chyby sa však nedopustil počas vraždy, ale počas podpaľovania kaviarne jedného z jeho podnikových partnerov. Stole zabudol odstrániť odtlačky prstov z vedra s benzínom. Trifunović bol zadržaný a vo väzbe sa priznal k podpaľačstvu, ale aj k znásilneniu a vražde 60 žien.

Https://www.flickr.com/photos/harlequin_colors/4986869985
Foto: www.imgur.com

„Narozdiel od všetkých ostatných, mňa nemecká okupácia oslobodila. Ponúkla mi príležitosť páchať mnoho zločinov, za ktoré by som bol za iných okolností už dávno chytený a odsúdený.“ Stole Trifunović spáchal samovraždu vo svojej cele prebodnutím hrdla a srdca dvoma železnými tyčami, zatiaľčo čakal na súd.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 18. júla 2018Zdroj www.slavorum.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: