Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rostovský mäsiar – Kto bol Andrej Čikatilo?

Ac.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Čítali ste už o Jackovi Rozparovačovi, či iných sériových vrahoch, ako je Zodiac a Ed Grein? Títo kriminálnici sú jedni z najznámejších zabijakov západného sveta. Pozrime sa však aj na východ. Počuli ste už o sovietskom sériovom vrahovi Andrejovi Čikatilovi?

Andrej Čikatilo, taktiež známy aj ako rostovský mäsiar, červený či rostovský rozparovač, sa narodil v roku 1936 v obci Jabločnoje na Ukrajine. Bolo mu dokázaných 53 vrážd. Dve tretiny jeho obetí nemali bohužiaľ ani sedemnásť rokov. Za jeho deviáciu môžu s najväčšou pravdepodobnosťou mnohé útrapy, ktoré v detstve zažil. On sám ich popisoval ako „horory“. Ako dieťa bol bitý za časté pomočovanie, jeho brat Štefan sa údajne stal obeťou kanibalizmu a hladomoru na Ukrajine. Prežil nemeckú okupáciu krajiny, nálety, bombardovanie a vypaľovanie dedín. Napriek svojim problémom s impotenciou sa v roku 1963 oženil a spolu so svojou manželkou splodili syna a dcéru. Neskôr vyštudoval ruskú literatúru a pracoval ako učiteľ.

Ghoul dom.jpg
www.youtube.com

Poznáme ho však ako vražednú beštiu. Kedy sa ňou stal? Jeho násilnická stránka sa po prvýkrát prejavila počas práce v školstve. Počas svojej kariéry sa niekoľkokrát pokúsil pohlavne zneužiť svojich študentov. Presťahovaním do mesta Šachty všetko začalo. Práve tam vylákal deväťročné dievčatko do opusteného domu, kde ju chcel znásilniť. Mal však problém s erekciou. Len čo ju uškrtil a dobodal, začal ejakulovať. Za túto vraždu bol odsúdený nevinný muž Alexander Kravčenko, ktorý sa pod vplyvom mučenia priznal a bol následne popravený.

Obete.jpg
www.youtube.com

Svoje obete si častokrát vyhliadol na autobusových a vlakových staniciach, kde sa pohybovalo mnoho ľahkých a túlavých žien. Taktiež lákal deti a dospelé ženy do lesa, kde ich následne vraždil. Iba tak dokázal Čikatilo dosiahnuť orgazmus.

Intenzívne vyšetrovanie sa začalo až v roku 1983 po nájdení šiestich mŕtvych tiel. Všetky telá niesli rovnaké poškodenie – niekoľko bodných rán v oblasti hrudníka a brucha, u žien odhryznuté bradavky a u chlapcov amputovaný penis. U niektorých obetí boli vypichnuté oči a odstránené malé časti tela, ako napríklad viečka, nos, pery a pod. Kanibal si z miesta činu často odnášal orgány, ktoré konzumoval. V roku 1984 bol Čikatilo väznený tri mesiace, no po vykonaní krvných testov bol prepustený na základe nezhody krvnej skupiny s krvou nájdenou na miestach činu. Ako sa však mohla krv líšiť? Jedna teória hovorí, že Čikatilo trpel anomáliou, pri ktorej sa krvná skupina spermií líši od krvnej skupiny krvi. Druhá, viac pravdepodobná, tvrdí, že je na príčine nedôslednosť v laboratóriu.

Sud1.jpg
www.youtube.com

Časom bolo vyšetrovanie čoraz masívnejšie, do prípadu bolo nasadených mnoho policajtov. Jeho poslednou obeťou bola 22 ročná žena, zavraždená v roku 1990. Policajt ho pristihol, ako vychádza z lesa. Čikatilo sa bránil tým, že bol zbierať huby. Jeho oblečenie a výbava však bola na zber húb nepraktická, pri sebe mal len športovú tašku. Keby ho v tom momente policajt prehľadal, zistil by, že v taške nesie odrezané prsníky svojej poslednej obete.

Poprava.jpg
www.youtube.com

Po zadržaní vyšetrovateľom chýbali priame dôkazy. Na scénu však prišiel psychológ, ktorý počas rokov neúspešného pátrania zhotovil psychologický profil. Ten bol natoľko presný, že po konzultácii psychológa a vraha sa Čikatilo nervovo zrútil a rozplakal. Následne sa priznal k vraždám 56 ľudí.

Čikatilov súd bol veľmi sledovanou udalosťou. Napriek tomu, že bol vstup do súdnej siene povolený len pre rodičov obetí, miestnosť praskala vo švíkoch. Andrej bol po celý čas zavretý za železnými mrežami, ktoré ho chránili pred nenávisťou rodičov zosnulých detí. Zatiaľ čo sa Čikatilo vo väzbe choval slušne, na súde bol agresívny a snažil sa vyvolať dojem blázna, rozprával nezmysly a ukazoval genitálie. Bol natoľko vypočítavý, že sa chcel vyhnúť trestu a dúfal, že ho pošlú do blázinca. Súdny proces bol mnohokrát prerušený emočnými prejavmi prítomných, a to najmä počas vrahovho detailného popisovania vrážd a konzumácie ľudských orgánov. Napriek všetkému bol odsúdený na trest smrti a v roku 1994 bol popravený strelou do tyla.

Prípad Andreja Čikatila sa stal námetom pre mnoho filmov a kníh. Asi najznámejšou adaptáciou je film Občan X (Citizen X). Sériový vrah a kanibal taktiež inšpiroval českého režiséra Petra Jákla ml., ktorého horor Ghoul sa natáčal priamo na mieste, kde žil a vraždil maniak Andrej Čikatilo.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielDátum 10. apríla 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme