Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto vyčíňal prvý sériový vrah Gilles de Rais

36188808943e84e8a5f71fb66525f189 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Gilles de Rais sa narodil v roku 1404 vo Francúzsku. Tento francúzsky šľachtic je považovaný za predchodcu moderného sériového vraha. Okrem toho je aj neslávne známy pre svoju sexuálnu kriminálnu históriu.

Predtým, ako začal vyčíňať, bol vojenským kapitánom v armáde pod vedením samotnej Johanky z Arku. Tento muž bol obvinený a nakoniec aj usvedčený z mučenia, znásilnenia a vraždy nie desiatok, ale stoviek malých detí, hlavne chlapcov.

https://sk.pinterest.com/pin/545639311088946958/
sk.pinterest.com

Svoje vyčíňanie začal pravdepodobne v roku 1426. Rais prikázal svojim lojálnym sluhom, aby k nemu nalákali malé deti, hlavne mladých chlapcov s blond vlasmi a modrými očami (presne tak vyzeral v detstve on) do jeho rezidencie, kde ich znásilňoval, mučil a znetvoroval. Tento netvor pri tom masturboval nad umierajúcimi telíčkami. Potom spolu so svojimi komplicami niektorým deťom odsekli hlavy. Túto „poctu“ si zaslúžili len tí najkrajší chlapci, ktorých hlavy potom bozkával.

https://sk.pinterest.com/pin/260716265908441772/
sk.pinterest.com

Presný počet jeho obetí nie je známy, pretože väčšinu tiel spálil alebo pochoval. Všeobecne sa hovorí o 80 až 200 obetiach, ale nájde sa aj pár teórií, podľa ktorých má na svedomí cez 600, niekedy až 800 vrážd. Medzi obeťami boli deti vo veku od šesť do osemnásť rokov. Aj keď Rais dával prednosť chlapcom, jeho besneniu neušli ani dievčatá, keď bol v zúfalej situácii.

Z prepisu súdneho konania je známa výpoveď slúžky Henriet, ktorá svojmu pánovi pomáhala. Opísala zločiny Raisa veľmi podrobne. Pre svojho pána hľadala a lákala deti a bola pri tom, keď ich Rais masakroval. Všetky deti boli zabité v jednej miestnosti v Machecoul. Rais bol taký netvor, že sa v krvi svojich obetí dokonca aj kúpal. Nútil sluhov Henriet, Pontu alebo Gillesa mučiť obete a prežíval pri tomto pohľade neskutočnú radosť.

https://sk.pinterest.com/pin/401664860494763264/
sk.pinterest.com

Najväčšiu rozkoš mu spôsobovalo, keď niektorý zo sluhov úbohej obeti nožom prebodol krčnú tepnu a Rais nechal na seba zhora striekať krv. Miestnosť bola pravidelne presiaknutá krvou. Keď dieťa naposledy vydýchlo, Rais bol smutný, plný žiaľu plakal na posteli, modlil sa alebo na kolenách recitoval litánie, zatiaľ čo jeho sluhovia umývali krvavé podlahy. Potom telá spálili, rovnako aj všetky orgány, oblečenie a veci patriace malým obetiam.

Miestnosť naplnil vždy strašný neznesiteľný zápach, ale Rais ho vdychoval s veľkým potešením.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 20. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: