Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Anglický sériový vrah John Haigh a jeho zločiny

B331114008c3b6fbbc96910f13b751b6.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

John George Haigh (24. júla 1909-10. augusta 1949) známy ako „Acid Bath Murderer“ bol anglický sériový vrah. Bol usvedčený z vraždy šiestich ľudí, aj keď on sám tvrdil, že jeho obetí bolo dokopy deväť.

Svoje obete John rozpúšťal v kyseline sírovej a ich majetok si prisvojil, potom ho predával, aby získal značné sumy peňazí. Konal tak v mylnom presvedčení, že polícia potrebuje telo, aby mohla priniesť obvinenie z vraždy. V dôsledku toho bol John odsúdený vďaka forenzným dôkazom a popravený bol 10. augusta 1949.

https://sk.pinterest.com/pin/195484440053894264/
sk.pinterest.com

Začalo to tak, že si prenajal priestory na Glouster Road v Londýne, keď narazil na starého boháča Williama McSwanna. McSwann predstavil Johna svojim rodičom, Donaldovi a Amy, ktorí sa pred ním zmienili o tom, že investovali do nehnuteľností. Dňa 6.septembra 1944 McSwann zmizol. John sa neskôr priznal k tomu, že ho ovalil palicou po hlave, keď ho úspešne nalákal do svojej pivnice na Glouster Road 79. Potom dal telo do suda a nalial doňho kyselinu sírovú. O dva dni neskôr sa vrátil do pivnice, pozrel do suda, v ktorom už bolo len „blato“, ktoré vylial do kanála.

McSwannovým rodičom John povedal, že ich syn utiekol do Švédska, aby sa vyhol povolaniu na výkon vojenskej služby. Potom sa „staral“ o McSwanových a ich majetok. Keď však rodičia začali byť zvedaví, prečo sa ich syn nevracia domov, ani keď sa vojna blížila ku koncu, zavraždil aj ich. Rodičov Dona a Amy opäť nalákal do pivnice na Glouster Road 79 a 2. júla 1945 ich zabil.

https://sk.pinterest.com/pin/532128512202839457/
sk.pinterest.com

Detektívi skoro objavili Johnov záznam o krádežiach a podvodoch a prehľadali jeho pracovisko. Nielenže zistili, že John vlastní kufrík, v ktorom našli blok za čistiareň kabátu pani Durand- Deaconovej, ale našli aj papiere odkazujúce na Hendersonovcov a McSwannových. Keď preskúmavali kal v dielni, patológ Keith Simpson objavil tri ďalšie ľudské „pozostatky“.

Hovorí sa, že keď sa John dostal do väzenia vo Wandsworth, požiadal jedného z väzenských dozorcov Jacka Morwooda, či by bolo možné vyhnúť sa obeseniu. Jeho žiadosť bola zamietnutá.

John Haigh bol vedený na popravisko popravcom Albertom Pierrepointom a 10.augusta 1949 bol obesený.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 21. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: