Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fakty o prvom americkom sériovom vrahovi Holmesovi. Jeho posledné prianie a detaily vraždy malých detí

H._h._holmes.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Pár faktov, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o prvom americkom sériovom vrahovi H.H.Holmesovi.

Posledné prianie

Holmesov súd začal 28. októbra 1895 vo Filadelfii. Jeho prípad bol nazvaný aj procesom storočia a bol rovnako veľký ako mediálny cirkus okolo O.J. Simpsona o 100 rokov neskôr. Hneď prvý deň Holmes vyhodil svojich právnikov. Teraz ho zaujímalo len to, aby vzbudil pozornosť a darilo sa mu, ale postupne začal robiť chybu za chybou. Nepodarilo sa mu presvedčiť porotu, že Pitezel sa ho pokúsil zabiť a on konal v sebaobrane. Prokurátori totiž porote ukázali, že tento scenár nebolo možné zvažovať, že miesto činu a pitva to úplne vylučujú. O tri dni neskôr prišla na súd vdova Carrie Pitezel, ktorá so slzami v očiach svedčila o poistných podvodoch a aké strašné to bolo, keď bola ona a jej deti s Holmesom samy. Rozplakala celú súdnu sieň okrem jedného diváka- Holmes si čmáral po stole. Neskôr však aj on prejavil emócie, keď bola predvedená jeho tretia a posledná manželka Georgiana Yoke. Vtedy ho prepadol hysterický plač, hoci kým neprejavil absolútne žiadnu ľútosť pre Carrie Pitezel a jej nárek nad tromi deťmi v márnici. Porota mu na jeho slzy nenaletela a Holmes alias Herman Webster Mudgett bol odsúdený na smrť obesením na 7. mája 1896. Potom mal Holmes na súd veľmi zvláštne posledné prianie. Požiadal ich, aby bol pochovaný do trojmetrovej vrstve cementu, pretože sa bál, že ľudia by chceli časti jeho tela ako suveníry alebo by ho posmrtne pitvali. Iróniou je, že súd vyhovel jeho žiadosti.

Benjamin Pitezel

Benjamin pitezel.jpg
commons.wikimedia.org

Krutá smrť a médiá

Noviny Hearst zaplatili Holmesovi neuveriteľných 7500 dolárov za jeho písomné priznanie. Avšak sa ukázalo, že to bola hrozná investícia, keďže Holmes im dal len viac trestných činov, ako sa priznal pôvodne. Vo svojej spovedi sa priznal k viac ako 100 vraždám a zároveň tak zdiskreditoval celý svoj príbeh. Ale asi mu to už bolo jedno, bol odsúdený na smrť. Keď bol obesený, jeho krk sa nezlomil, tak ako sa to malo stať a tak bol Holmes pomaly udusený lanom na smrť. V smrteľnej agónii sa tak zvíjal až štvrť hodinu a až po 20 minútach bol vyhlásený za mŕtveho obesením na krátkom lane. Vďaka médiám sa ale preslávilo niečo, čo Holmes povedal: „Narodil som sa s diablom vo mne. Nemohol som si pomôcť, že som bol vrah…Narodil som sa a ten zlý stál vedľa mojej postele, keď som bol uvedený do sveta a od tej doby bol so mnou.“ Ešte aj dávno po smrti je Holmes mediálne obľúbený. Za zmienku stojí aj film o ňom Diabol vo White City, kde si hlavnú úlohu krutého amerického sériového vraha H.H. Holmesa zahral Leonardo DiCaprio.

Istock 522712213.jpg
listverse.com

Vražda detí

Holmes nezabil len svojho najlepšieho priateľa a obchodného partnera, ale aj tri z jeho detí. Holmes detailne popísal ako rozsekal Benjamina Pitezela na malé kúsky a potom spáli ostatky v kuchynskej rúre „ako by to bol nejaký neživý predmet“. Dokonca povedal aj to, že ako extra palivo použil kukuričné klasy. Pár mesiacov po tom, čo zavraždil ich otca, boli na rade aj Nellie a Alice Pitezel, ktoré zobral do domu na Vincent Street v Toronte. Potom donútil dievčatká vliezť do kufra, ktorý pevne zavrel. Zaviedol dovnútra kufra hadičku, cez ktorú pumpoval dnu plyn a dievčatá udusil. Následne ich pochoval v pivnici. O tejto vražde sestier tiež detailne porozprával. Hovoril o ich „malých sčernetých a znetvorených tváričkách“, ktoré sa na neho pozerali, kým im vyzliekal oblečenie a tiež rozprával o „pohrebe bez akejkoľvek látky, ktorá by chránila telá pred studenou zemou, na ktorú ich položil s obrovským diabolským potešením“. Nellie a Alice mali brata Howarda, ktorého pozostatky našiel detektív Frank Geyer o rok neskôr v dome za Indianapolisom.

Istock 147044136.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 12. apríla 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: