Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tajomstvá prvého amerického sériového vraha, ktorý býval na „vražednom zámku“

H.h. holmes.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Vojdete do miestnosti a dvere za vami sa zrazu zabuchnú. Začujete syčanie plynu. Zlovestné oči sa na vás lačne pozerajú z diery v stene, kým vy lapáte po dychu a kričíte ako o život. Potom zomriete. Taký bol pekný deň pre H. H. Holmesa. Ešte skôr ako Jack Rozparovač blúdil hmlistými uličkami a čiernymi alejami vo Whitechapel, Dr. Henry Howars Holmes pracoval na splnení jeho zlove0tsných fantázií. Holmes sa stal prvým, podľa niektorých aj najhorším, sériovým vrahom v Amerike. Narodil sa ako Herman Webster Mudgett 16. mája 1861 v New Hampshire. V čase jeho stíhania v máji 1896 ho polícia upodozrievala z deviatich vrážd, pričom on sám sa priznal k najmenej 27. Nikto si nemôže byť istý, koľko obetí má naozaj na svedomí, pretože pôsobil na severovýchode, v strede a aj v Kanade a to pod rôznymi menami. Niektorí tipujú konečné číslo až na 200 obetí. Holmes si dokonca postavil „zámok“, ktorý miestni po jeho zatknutí nazvali „vražedný zámok“.

H.h. holmes.jpg
listverse.com

Zneužívané a zosmiešňované dieťa

Holmes bol ako dieťa obeťou svojich rodičov, ktorí boli fyzicky aj psychicky k synovi veľmi hrubý. Už hneď začiatok jeho života bol zlý. Často ho nechávali vyhladovaného a zamknutého osamote na dlhú dobu. Otec bol ale obzvlášť krutý. Hovorí sa, že držal petrolejom nasiaknuté handry cez detské ústa, ak on alebo jeho súrodenci plakali alebo kričali. Malý Herman utekal do blízkeho lesa a predpokladá sa, že tu začal zabíjať zvieratá a rozvíjať svoj nezdravý záujem o smrť a o mŕtvoly. Rodičia neboli jediní, ktorí na ňom zanechali stopy. Na ceste domov zo školy ho raz obťažovali starší chlapci, ktorí ho vzali do ordinácie miestneho lekára a podrobne ho zoznámili s ľudskou kostrou, ktorej sa musel dotýkať. V tej dobe bol vydesený, ale neskôr tvrdil, že mu to pomohlo vyrovnať sa s jeho vnútornými démonmi a následne k jeho záujmu o ľudskú anatómiu a zápis na zdravotnícku školu.

Istock 184105652.jpg
listverse.com

Kradnutie a znetvorovanie tiel

Kým navštevoval lekársku fakultu na Univerzite v Michigane, pomáhal si platiť výdavky tak, že kradol mŕtvoly z márnice. Potom ich zmrzačil ako keby boli poranení a usmrtení počas nejakej nehody. Potom získaval peniaze z ich poistiek, keď tvrdil, že obeť zomrela „prirodzene“ pri nehode. V tej dobe bolo totiž zomrieť pri nejakej nehode veľmi uveriteľné.

Bigamia

Keď bol Holmes odsúdený na smrť na šibenici, bol ženatý s troma ženami. Jeho prvé manželstvo bolo uzavreté, kým bol ešte mladý a to 8. júla 1878 so ženou menom Clara A. Lovering. O deväť mesiacov neskôr sa oženil opäť so ženou z Minneapolisu Myrthou Z. Belknapovou. S prvom ženou sa nerozviedol. Holmes býval s Martjou v Illinois, kde sa im 4. júla 1889 narodila dcéra Lucy Theodate Holmes. V čase, keď býval v noblesnej štvrti na predmestí Chicaga, bol málokedy doma a trávil veľa času „podnikaním“ v meste. Našiel si ale čas na to, aby sa pustil do rozvodu s Clarou. Tento proces však nebol dokončený. 9. januára 1894 sa oženil tretíkrát s Georginou Yoke. Aj tak to bol sukničkár a mal mnoho vzťahov. Keď bol Holmes obesený na krátkom lane, bol teda ženatý s tromi ženami, s každou v inom štáte.

Istock 184317543.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 9. apríla 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: