Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dodnes nevyriešené strašidelné záhady zahalené rúškom tajomstva 1. časť

Mysterious Woman. Mystery Woman In Mist Silhouette
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Záhady často víria našou predstavivosťou a fascinujú nás- práve preto, že pre ne nemáme vysvetlenie a nevieme ich vyriešiť. Aj keď sú nadprirodzené príčiny alebo konšpiračné teórie zábavnejšie, často sú úplne mimo realitu a riešenie je úplne banálne. Aj napriek vede a množstvu teórií stále existujú nevyriešené záhady.

Vražda Julie Wallace

Julia Wallace bola britská žena v domácnosti, ktorá žila na ulici Wolverton 29 v Liverpoole. 19. januára 1931 jej manžel William išiel do miestneho šachového klubu na pravidelnú partičku šachu a keď sa vrátil, našiel si odkaz. Muž menom Qualtrough, ktorého William nepoznal, mu kázal ísť na 25 Menlove Gardens East. Druhý deň sa tam William vybral, manželku nechal čakať doma. William zistil, že daná adresa neexistuje, ale to už premárnil hodinu času hľadaním. Vrátil sa domov, kde našiel svoju manželku zbitú do krvi v salóne. Bola mŕtva. Polícia nakoniec po dvoch týždňoch zatkla Williama, pretože podľa nich odkaz zatelefonoval domov on sám, keďže búdka, odkiaľ sa volalo, sa nachádzala blízko jeho šachového klubu. Aj keď boli dôkazy nedostatočné, Wiliam bol odsúdený na smrť. Tento prípad však súd považoval za zložitý a Williama zbavil obvinení. Až dodnes nebol nikto iný obvinený z vraždy Julie Wallace a jej smrť ostáva záhadou.

Vrazda.jpg
listverse.com

Hessdalenské svetlá

Prípady spozorovania tohto konkrétneho javu sa datujú už od roku 1811 a vzťahujú sa na údolie Hessdalen uprostred Nórska. Na konci osemdesiatych rokov sa svetlá ale začali objavovať čoraz častejšie a to tak, že každý týždeň bolo nahlásených takmer 20 správ o pozorovaní svetiel. Potom sa svetlá objavovali zriedkavejšie a dnes sú nahlásené len 10 až 20 krát za rok. Svetlá sú zvyčajne jasno biele alebo žlté a vznášajú sa nad zemou. Rozličné vedecké štúdie sa už svetlami zaoberali a mali za cieľ zistiť ich zdroj, avšak nebolo podané žiadne presvedčivé vysvetlenie. Okolo údolia sú nainštalované kamery a fotoaparáty nastavené tak, aby zachytili akékoľvek jasné svetlo. Pár prípadov svetiel bolo vysvetlených (svetlomety, odrazy svetiel na autách), avšak samotní vedci pripúšťajú, že sa takto nedajú vysvetliť všetky prípady a tak svetlá v nórskom údolí stále lákajú mnoho lovcov paranormálnych javov.

Hessdalen lights.jpg
listverse.com

Veľká záhada v Amherste

V druhej polovici 19.storočia v mestečku Amherst v Novom Škótsku žila žena menom Esther Cox, ktorá tvrdila, že ju obťažujú poltergeisti. Esther bývala v dome so sestrou a jej rodinou. Po tom, ako sa Estherin priateľ pokúsil zabiť ju po psychickom kolapse, v jej dome začalo strašiť. Esther odišla kvôli zlému zdravotnému stavu do domu svojej rodiny, ale po čase sa vrátila do svojho domu. Strašenie pokračovalo. Duchovia sa jej vyhrážali, že dom podpália. Esther sa presťahovala do iného domu, kde začalo strašiť tiež. Presťahoval sa k nej aj herec a lovec paranormálnych javov Walter Hubb, ktorý dom skúmal a napísal knihu, kde opísal, ako videl lietať predmety vzduchom či neviditeľné sily, ktoré Esther napádali. Do dnešného dňa nebolo poskytnuté žiadne vysvetlenie, aj napriek mnohých tvrdeniam, že Esther bola dobrá herečka a všetko bol len podvod.

Istock 149148309.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 22. augusta 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: