Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné zmiznutie študentky dodnes desí. Zmizla ako dym.

lynne1
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: raycomnbc.images.worldnow.com
reklama:
reklama:

Záhadný prípad zmiznutia osoby desí Ameriku dodnes. Usmievavá študentka cestou na skúšku zmizla za dodnes nevyjasnených okolností. Čo sa v skutočnosti odohralo, sa zrejme už nikdy nedozvieme a toto zmiznutie osoby bude pravdepodobne navždy patriť medzi nevyjasnené záhady.

Lynne Schulzeová z Connecticutu bola v čase záhadného zmiznutia osemnásťročná študentka vysokej školy Middlebury College vo Vermonte. 10. decembra 1971 mala na škole poslednú skúšku pred vianočnými prázdninami. Toho rána sa na test vydala z internátnej izby spolu so svojimi spolužiakmi v dobrej nálade.

Na pol ceste do učebne si Lynne spomenula, že si na izbe zabudla svoje obľúbené pero, ktoré jej vždy na skúškach prinieslo šťastie. Tesne pred začiatkom skúšky o 13:00 sa poň rozhodla rýchlo vrátiť. „Len si zbehnem po svoje pero a hneď som späť,“ povedala svojim priateľom. Boli to posledné slová, ktoré od nej spolužiaci počuli.

lynne
Foto: www.trbimg.com

Študentka prešla internátnou vrátnicou, usmiala sa na recepčnú a utekala na izbu po pero. Už ju nikdy nikto viac nevidel. Na skúšku sa nedostavila a v ten deň sa v univerzitnom areáli aj v celom meste rozbehlo rozsiahle pátranie. Vyšetrovatelia objavili na internáte Lynnin občiansky preukaz. Univerzitný index a rovnako všetky osobné veci zostali v jej izbe, čo len umocňuje neuveriteľnosť tejto záhady.

Schulzovej spolužiaci na polícii vypovedali, že sa usilovne pripravovala na skúšky a tešila sa na Vianoce s rodinou. Občas si všimli náznaky, že mala chuť sa na školu vykašlať, no neprikladali tomu vážnosť, veď snáď každý študent vysokej školy má obdobie „pod psa“. Zdrvení rodičia sa o záhadnom zmiznutí svojej dcéry dozvedeli až po týždni a vyšetrovateľom ukázali listy, v ktorých Lynne uvažovala o zanechaní štúdia. Faktom ale zostáva, že sa zapísala do ďalšieho semestra.

Vyšetrovanie bolo po čase prerušené a prípad zmiznutia zostal odložený ako nevyriešený. Občas na políciu dorazili svedectvá o zhliadnutí Lynne Schulzeovej na rôznych miestach Spojených štátov, no žiadna podobná stopa sa neukázala ako relevantná. Osud nešťastnej študentky, ktorá zmizla za bieleho dňa, je dodnes jednou z najväčších záhadných zmiznutí osoby v USA.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor MichalDátum 29. mája 2017Zdroj listverse.com , © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o. Autor: Miško
reklama:
reklama:
reklama: