Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhada dediny v Kazachstane! Ľudia tu zaspávajú ako Šípková Ruženka!

ID-10033888
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Vedci riešia záhadu podivného syndrómu, ktorý postihol dedinu Kalachi v Kazachstane. Desiatky ľudí tu totiž upadá do spánku na niekoľko dní a príčina je stále neznáma.

Dedina Kalachi si vďaka podivnej spacej epidémii vyslúžila prezývku Ospalá diera. Už štyri roky jej obyvatelia pravidelne a hromadne upadajú do spánku, z ktorého sa budia o niekoľko dní. Lekári nevedia, čo tento zvláštny úkaz spôsobuje.

Dedina má okolo 600 obyvateľov a 14 percent z nich trpí týmto syndrómom. Dedinčania sa obávajú, že sa raz zo spánku nepreberú a viacerí z nich skončili v nemocnici po tom, čo sa sťažovali na únavu, halucinácie a problémy s pamäťou.

Ako uviedol portál dailymail.co.uk, lekári vylúčili infekcie a vírusy a vedci nenašli v pôde ani vo vode žiadne chemické látky, ktoré by mohli takúto poruchu spôsobovať. Viacerí obyvatelia si myslia, že príčinou syndrómu je radiácia z neďalekých opustených uránových baní. Baníci, ktorí tam kedysi pracovali, však syndrómom netrpia.

Pre Russi Today sa jeden obyvateľ dediny vyjadril: „Môj malý syn sa z ničoho nič začne tackať a keď sa ho snažím zobudiť, vyzerá, ako by chcel otvoriť oči, ale nemôže.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 7. marca 2015Zdroj dailymail.co.uk, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., ilustračné: freedigitalphotos.net
K téme
reklama:
reklama:
reklama: