Nevyriešené záhady! 5 krvavých zločinov z histórie, ktorých vinníci sa nikdy nenašli!

Zdieľať
cats

Hoci v televíznych kriminálkach vyriešia hravo takmer každý zločin, realita je o trochu menej spravodlivá. Aj vrahovia týchto ľudí, ba až celých rodín unikli spravodlivosti. Prečítaj si o piatich zločinoch histórie, ktoré dodnes zostali nevyriešené. 

1.Hinterkaifeck, Nemecko

Andreas Gruber žil na farme s celou svojou rodinou. Už dlhší čas si však začal všímať čudné veci. Stopy vedúce z kríkov, hluk prichádzajúci z podkrovia a miznúce kľúče. V osudný deň 29.mája 1922 všetkých, vrátane Andreasových detí a vnúčat, zavraždili. Páchatelia sa nenašli.

1
Zdroj: wikipedia Foto: www.imgur.com

2. Vraždy pri jazere Bodom, Fínsko

V roku 1960 sa štyria mladí ľudia utáborili pri jazere Bodom v južnom Fínsku. Neznámy útočník počas noci troch z nich zavraždil nožom a jedného zranil. Jediný, čo prežil bol Nils Gustafsson, ktorý sa stal napokon aj podozrivým, no v roku 2005 bol s konečnou platnosťou oslobodený. Dodnes sa vynárajú nové a nové teórie o útočníkoch, ktoré vždy silno pôsobia hlavne medzi fínskou verejnosťou.

2
Zdroj: wikipedia Foto: www.imgur.com

3. Vražda Gattonovcov, Austrália

Rok 1898. Traja súrodenci Michael, Norah a Ellen sa vracali domov zo zrušenej tanečnej zábavy, no nikdy nedorazili. Michael (29) bol zastrelený a dobitý, Norah (27) zaškrtili a Ellen (18) brutálne zbili. Zločin sprevádza množstvo špekulácií, no vinník zostal nepotrestaný.

3
Zdroj: wikipedia Foto: www.imgur.com

4. Vražda Athalie Ponsell Lindseyovej, USA

Athalia bola veľká hviezda – tanečníčka na Brodwayi, hviezda televíznej šou, bývalá modelka a politická aktivistka. Bohužiaľ, sa zapísala aj do krvavej histórie nevyriešených zločinov. Neznámy páchateľ ju mačetou zavraždil na prahu vlastného domu. Jej sused a kamarát v jednej osobe spustil vyšetrovanie na vlastnú päsť, ale po tom, čo prišiel s novou stopou, ho rovnako záhadne zavraždili tiež.

4
Zdroj: wikipedia Foto: www.imgur.com

5. Vražda rodiny Walkerovcov, USA

Na floridskej farme žila rodina Walkerovcov, manželia a dve deti. Zavraždili ich postupne v jediný deň. Najprv prišla domov Christine, ktorú znásilnili a zastrelili, rovnakou zbraňou zomrel po príchode aj jej manžel Cliff. Ich deti utopili vo vani. Hoci jeden muž sa priznal, nezavreli ho, pretože bol známy ako patologický klamár. Podozrievaných bolo vyše 500 ľudí, nikoho však nepotrestali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom