Bizarné, no pravdivé kriminálne príbehy, ktorým by ste len ťažko uverili - 2. časť

Zdieľať

Týmto nezvyčajným príbehom o rôznych kriminálnikoch je naozaj ťažké uveriť kvôli ich bizarnosti. Tieto prípady sa však skutočne stali.

Ako sa Calvin Jones vďaka náhode vyhol obvineniu z vraždy

33-ročný Calvin Jones z Philadeplhie svoju 23-ročnú priateľku Sarah Tolbert dobil k smrti gumenou hadicou v roku 1964. Jones bol obvinený z vraždy, no toto obvinenie neskôr museli stiahnuť.

Pitva odhalila, že Sarah Tolbert nezomrela kvôli bitke, ale kvôli vzácnej chorobe, ktorú mala – kosákovitá anémia. Táto chudokrvnosť spôsobuje, že červené krvinky nemajú správny okrúhly tvar, ale sú ohnuté do tvaru kosáka. To, okrem ďalších komplikácií, znemožňuje červeným krvinkách ľahko prechádzať cievami.

http://symptoms.tips/what-sickle-cell-anemia-means-symptoms-causes-diagnosis-possible-complications-and-prevention/

Sarah tým pádom zomrela vďaka svojej chorobe prirodzenou smrťou. Calvin Jones bol nakoniec obvinený z napadnutia a ublížení na zdraví.

Nevyriešený prípad nájomného vraha, ktorý zavraždil nesprávnu obeť s rovnakým menom

V meste Houston s dvojmiliónovou populáciou žili dve ženy s rovnakým menom – Mary Morris. Obe zomreli v časovom rozpätí troch dní a ich vraždu sa niekto snažil zamaskovať.

http://allthatsinteresting.com/mary-morris-murders

V októbri 2000 48-ročná Mary Lou Morris opustila svoj dom ako každý deň a vydala sa do práce. Na pracovisko však nikdy nedorazila. Jej manžel ju neskôr v ten deň ohlásil ako nezvestnú. Ešte ten večer bolo 4 kilometre od jej domu nájdené telo Mary Lou Morris. Jej auto a mŕtvola boli spálené do nepoznania. Niekto sa snažil o to, aby požiar vyzeral ako nehoda. Mary Lou Morris nemala žiadnych nepriateľov ani problémy. Taktiež sa nenašli žiadne dôkazy a preto z vraždy nedokázali nikoho obviniť.

https://www.dreamstime.com/stock-photos-burnt-out-car-wreck-road-image13770823

O tri dni neskôr zomrela druhá Mary, 39-ročná Mary McGinnis Morris. Jej telo našli taktiež v aute na opustenej ceste. Mary McGinnis Morris však bola zastrelená, pričom sa vrah snažil zamaskovať jej vraždu ako samovraždu. Pri tomto prípade boli dvaja podozrivý – bývalý kolega Mary a jej manžel. Prvý muž ženu obviňoval z toho, že ho vyhodili z práce a prial jej smrť. S druhým mužom, jej manželom s menom Mike Morris, mala Mary manželské ťažkosti.

Polícia vďaka podozrivým telefonátom a správania manžela verí, že Mike Morris si najal nájomného vraha, aby zabil jej ženu. Vrah však zabil zlú Mary Morris ako prvú.

Z týchto dvoch vrážd nebol nikto obvinený kvôli nepostačujúcim dôkazom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom