Bizarné, no pravdivé kriminálne príbehy, ktorým by ste len ťažko uverili - 1. časť

Zdieľať
Bettmann/Contributor/Getty Images

Týmto nezvyčajným príbehom o rôznych kriminálnikoch je naozaj ťažké uveriť kvôli ich bizarnosti. Tieto prípady sa však skutočne stali.

Sériový vrah Rodney Alcala sa objavil v televíznej zoznamke a vyhral ju

Rodney Alcala zabil a znásilnil medzi rokmi 1971 až 1979 desiatky žien. Jeho skutočný počet obetí zostáva neznámy, no mohlo byť ich 8 až neuveriteľných 130. Alcala sa so svojimi obeťami „hral“ – škrtil ich, až kým neodpadli. Keď sa zobudili, tak toto mučenie opakoval znova a znova, až kým ich nakoniec nezabil. Alcala bol raz opísaný ako stroj na zabíjanie. Iní ho zase prirovnávali k Ted Bundymu.

Rodney Alcala je taktiež nazývaný aj Zabijak zo zoznamky. V roku 1978 sa objavil v televíznej šou The Dating Game, ktorú následnej aj vyhral.

Carl Tanzler žil roky s mŕtvou ženou

Carl Tanzler bol rádiologický technik, ktorý pracoval v nemocnici vo Floride. 53-ročný Carl v roku 1930 stretol mladú a krásnu kubánsko-americkú pacientku, ktorá zomierala v tom čase na smrteľnú tuberkulózou. Carl začal byť ženou s menom Elena Milagro de Hoyos posadnutý. Posledný rok jej života ju zasypával mnohými darčekmi. Keď Elena zomrela v roku 1931, tak Carl zaplatil jej pohreb a kúpil jej drahé mauzóleum.

Carl po smrti Eleny navštevoval jej hrob takmer každú noc a spieval jej španielske ľúbostné piesne. Carla Tanzlera neskôr oslovil údajne duch jeho milovanej – Elena chcela, aby Carl zobral jej telo ku sebe domov. Po dvoch rokoch, odkedy bola Elena pochovaná, sa rozhodol Carl vybrať jej telo a splniť jej prianie.

Rozloženú kožu jeho mŕtvej lásky Carl nahradil hodvábnymi handričkami namočenými vo vosku a sadre. Spadnutú hruď a brucho Eleny vyplnil handrami, aby si zachovali svoj tvar. Zápach sa Carl snažil maskovať parfumom a dezinfekčnými prostriedkami.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carl_Tanzler#/media/File:Preserved_body_of_Maria_Elena_Milagro_de_Hoyos.jpg

V roku 1940, po siedmych rokoch, sestra Eleny započula klebety o tom, ako Carl žije s jej mŕtvou sestrou. Navštívila ho a v jeho dome zistila desivú pravdu. Okamžite zavolala políciu a tá Carla zatkla. Carl Tanzler však nemohol byť odsúdený, pretože už uplynula premlčacia doba.

Dodnes nie je isté, či mal Carl s mŕtvolou Eleny sexuálny styk. V jej vagíne bola však údajne nájdená trubička, ktorá mala tento akt umožniť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom