Horor na Berkeley Square č. 50 – 1. časť

Zdieľať
Berkeleysquaretitulna1.jpg

Dom č. 50 na námestí Berkeley Square je známy taktiež ako najstrašidelnejší dom v Londýne. Táto budova je údajne domovom entity s menom „Nameless Horror“ (Bezmenný horor), hnedej hmoty nepravidelného a nejasného tvaru s chápadlami, ktorá dokáže vystrašiť človeka k šialenstvu, ale aj smrti.

Berkeley Square č. 50

Námestie Barkeley Square bolo naplánované a vystavané v polovici 18. storočia architektom menom William Kent a bolo domovom mnohých slávnych a významných ľudí, ako bol napríklad britský premiér Winston Churchill alebo vrchní veliteľ britskej kolónie v Indii, Robert Clive.

Http://www.geograph.org.uk/photo/2512586

Námestie bolo taktiež domovom muža menom George Canning, britského premiéra z roku 1827, ktorý žil v dome č. 50. A práve tejto údajne najstaršej budove budeme v tomto článku venovať svoju pozornosť. Tento štvorposchodový mestský dom je známy svojou temnou minulosťou, a to vďaka mnohým úmrtiam, ktoré sa odohrali medzi jeho stenami. Dôležitý však nie je ich počet, ale spôsob, akým sa stali. Niekoľko ľudí v ňom údajne zahynulo pričinením temnej bytosti, ktorá si dom privlastňuje za svoj.

Http://www.geograph.org.uk/photo/2843306

Horor, ktorý mnohí neprežili

Prvé zjavenie ducha, ktoré sa v tejto budove odohralo, prišlo vo forme mladej ženy, ktorá visela z okennej rímsy na najvyššom poschodí. Ľudia ju počuli kričať, keď vtom sa pustila a zmizla počas toho, ako padala. Legenda, a to je väčšina príbehov o týchto záhadných úmrtiach, hovorí, že mladé dievča menom Adeline vyskočilo z rovnakého okna, aby tým uniklo pred jej násilníckym strýkom. Spôsob, akým ju zneužíval, sa líši od príbehu k príbehu, no všetky sa zhodujú ich krutosťou. Jej duch bol videný a hlásený už v roku 1789 a vtedajšie noviny písali o 50 rešpektovaných ľuďoch, ktorí boli svedkami jej zjavenia.

Https://www.flickr.com/photos/brizzlebornandbred/34353498121

Okrem toho, že sa jej smrť zjavovala znova a znova, duch Adeline taktiež presúval nábytok, škrabal po stenách a robil rámus v najvyššej izbe.

V roku 1872 sa politik a aristokrat Lord George Lyttelton stavil, že v strašidelnej budove prečká noc. Posteľ si pripravil na povale, kde mal prenocovať a dokázať svoju odvahu pred hrôzami, ktoré sa tam mali odohrávať. V skutočnosti týmto príbehom neveril, no napriek tomu si so sebou vzal brokovnicu kvôli vlastnej bezpečnosti.
Počas noci sa v miestnosti údajne zjavil prízrak vo forme hnedej chápadlovitej a hmlistej hmoty, na ktorú Lytterton vystrelil zo svojej zbrane. Keď sa ráno rozjasnilo, hľadal po prízraku akékoľvek stopy, no nenašiel žiaden dôkaz po zásahu. Muž sa neskôr vyjadril, že najvyššia izba je pre ľudskú myseľ a telo naozaj smrteľná.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the horror of 50 berkeley square

V roku 1879 sa do domu nasťahovala nová rodina, kde jedna z dcér očakávala návštevu svojho snúbenca. Rodina poslala slúžku na povalu, aby tam pre neho pripravila posteľ, keď zrazu sa zhora ozval jej výkrik plný zdesenia. Rodina za ňou unáhlene vybehla na povalu, kde ju našli na podlahe, skrčenú v rohu miestnosti. Slúžka stále opakovala slová: „Nedovoľte, aby sa ma to dotklo!“ Nasledujúci deň zomrela v blázinci.

Https://www.flickr.com/photos/duncanh1/15946407272/

Po tomto incidente sa na mieste ubytoval šľachtic, ktorý chcel prísť spomínanému prípadu na kĺb. Sám bol skôr skeptikom, no napriek tomu mu rodina dala zvonček, ktorým mohol v prípade núdze zazvoniť. Ani to však nestačilo. Jeho smrť je prvým oficiálne zaznamenaným úmrtím v dome. Pýtate sa, aká bola príčina? Muž zomrel „od strachu“. Uprostred noci sa ozval spomínaný zvonček, následne ľudia začuli výstrel. Keď však na povalu prišla pomoc, jeho telo ležalo nehybne na zemi a na tvári mal výraz zdesenia.

Http://www.geograph.org.uk/photo/2504691

Ak vás zaujímajú aj ďalšie smrteľné prípady a prízraky, ktoré terorizovali dom č. 50 na Berkeley Square, v nasledujúcom článku vás s nimi radi oboznámime.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom