Poznáte horor Hellraiser? 10 desivých Cenobitov, ktorí ľuďom naháňali hrôzu! - 1. časť

Zdieľať
Cenobitytitulna1.jpg

Príbeh filmu Hellraiser bol vymyslený známym hororovým spisovateľom Cliveom Barkerom, ktorý následne v roku 1987 svoju knihu aj sfilmoval. Film bol natoľko populárny, že spustil sériu ďalších a ďalších dielov, ktoré už bohužiaľ nezožali taký úspech ako aj pôvodné filmy. Napriek tomu je však svet Hellraisera veľmi populárny, a to najmä vďaka hrôzostrašným Cenobitom, služobníkom Leviathana, ktorí pre svojho pána hľadajú ďalšie a ďalšie obete. V tomto článku, rozdelenom na dve časti, sa pozrieme na 10 z týchto hrôzostrašných bytostí, zoradených od najhoršej po najlepšiu. (Upozorňujeme, že následovné postavy nemusia ulahodiť slabším povahám.)

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:CliveBarker.jpg

Hellraiser: Revelations – Pinhead (herec – Stephen Smith Collins)

Kto si mohol myslieť, že D-čkový remake originálneho filmu Hellraiser môže byť dobrým nápadom? Možno tak VIP ľudia korporácie, ktorí chceli ovládnuť autorské práva na túto populárnu sériu. Horor bol zbúchaný rýchlejšie, ako by Cenobiti dokázali z človeka vytiahnuť jeho dušu. Novodobý Pinhead sa s pôvodným nedal ani porovnať. Žiadne obnovenie séria sa bohužiaľ nekonalo.

Http://www.comingsoon.net/horror/news/748292 10 hellraiser cenobites ranked from worst to best

Hellraiser III: Hell on Earth – Camerahead

Už len z mena nasledovného Cenobita (kamerová hlava) vám môže byť jasné, o čo ide. Naozaj? V prvom rade, technológie nemajú v pekle čo robiť! Tento film bol prvý z tých, ktoré neboli natočené v Spojenom kráľovstve a pri jeho pozeraní je to aj pomerne cítiť. Aj keď z istého hľadiska nie je na Cenobita Camerahead príjemný pohľad, bytosť, ktorá si prišla po vašu dušu, si vieme predstaviť aj trochu inak, ako fúzača s kamerou zabodnutou v hlave. Aspoň si so sebou do pekla môžete zobrať spomienkovú fotku.

Https://www.youtube.com/watch?v=F6vHd19eX5A

Hellraiser III: Hell on Earth – CD Head

Žeby sa producenti rozhodli, že v tomto dieli budú Cenobiti reprezentovať elektronickú výbavu v domácnosti? Uznávame, že tento pekelný služobník vyzerá celkom originálne, nevieme sa však zbaviť obrazu, ako producenti sedia v krčme pri stole, pred sebou majú poháre s pivom, v rukách cigaretu a vedú rozhovor v štýle: „Hej! Má niekto z vás nejaký originálny nápad na nového Cenobita? Vezmem čokoľvek, čo vás napadne…“

Https://www.youtube.com/watch?v=F6vHd19eX5A

Hellraiser & Hellbound: Hellraiser II – Butterball

Pomaly, ale isto sa dostávame do druhej časti rebríčka Cenobitov, ktorí už rozhodne strašili v nočných morách mnohých ľudí. Tento čudesne vyzerajúci tvor s prezývkou Butterball (Maslová guľa) bol k životu privedený hercom Simonom Bamfordom. Butterball dodnes pôsobí nanajvýš desivo a záhadne a už len jeho samotná existencia si vyžaduje svoj vlastný príbeh. Čo sa skrýva za jeho očami? Číre hororové majstrovstvo a navyše je Butterball aj súčasťou pôvodnej štvorice.

Https://www.youtube.com/watch?v=F6vHd19eX5A

Hellraiser IV: Bloodline – Angelique

Táto dáma je nemravným, odporným, no zároveň nádherným netvorom. Táto postava svojou originalitou ovládla celý film. Ba čo viac, v príbehu zohrala dôležitú úlohu, keďže pomohla „hračkárovi“ zhotoviť legendárnu magickú kocku, kľúč k otvoreniu brány medzi našim svetom a svetom Cenobitov. Zvodná a zlovestná Angelique dostala na plátne toľko priestoru, až takmer vytlačila zo záujmu samotného Pinheada. Takmer.

Https://www.youtube.com/watch?v=F6vHd19eX5A

Druhú polovicu Cenobitov vám už čoskoro prinesieme v ďalšej časti článku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom