Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pisadeira – bytosť, ktorá vás príde navštíviť počas spánkovej paralýzy

Pisadeiratitulna.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ak ste sa práve napchali ťažkým jedlom a chystáte sa zaľahnúť do teplej postele s plným a sýtym bruchom, dávajte si pozor na nevítaných hostí, ktorí vás nepozorovane sledujú. Ak sa rozhodnete spať, neukladajte sa na chrbát, aj keď vás vaše plné brucho pravdepodobne prinúti spraviť opak. Ak vezmete tieto upozornenia na ľahkú váhu, môžete sa v noci prebudiť a zostať paralyzovaný bytosťou, ktorá vás chce v tomto stave vydesiť či dokonca zabiť. Jej meno je Pisadeira. Bytosť, ktorá sa prišla nakŕmiť vašim strachom.

Nespite s plným žalúdkom, navštívi vás Pisadeira

Všetci ste už určite počuli o starej známej spánkovej paralýze, o ktorej sa môžete dočítať v našom predošlom článku (odkaz nájdete vyššie). Aj keď je už spánková paralýza spolu s jej príčinami a priebehom viacmenej pochopená, v istých častiach Brazílie majú na vec svoje vlastné a pomerne čudesné vysvetlenie. Podľa neho môžete v spánkovej paralýze dokonca zahynúť.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Fritz_Schwimbeck_ _My_Dream%2C_My_Bad_Dream._1915.jpg
Foto: www.imgur.com

Pisadeira je väčšinou opisovaná ako veľmi chudá, kostnatá žena s krátkymi nohami a strapatými dlhými vlasmi. Má veľký, zahnutý a končistý nos a široké červené oči. Jej prsty sú údajne dlhé a tenké s obrovskými žltými nechtami či pazúrmi. Pisadeira má ostré zuby a vnútro jej úst je vraj sfarbené na zeleno.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/pisadeira
Foto: www.imgur.com

Opis Pisadeirinho výzoru je sám o sebe desivý, avšak jej hrôzostrašný chichot a smiech je tým, vďaka čomu táto bytosť vyčnieva z davu obyčajných strašidiel. Aj keď ju niektorí opisujú ako tichú, mnohí, pravdepodobne tí, ktorí jej nočné strašenie prežili, tvrdia, že ak si vás vyberie a zameria, môžete počuť jej volanie – prenikavý a hrôzu naháňajúci smiech.

Https://pxhere.com/en/photo/985293
Foto: www.imgur.com

Obeťami sú väčšinou tí, ktorí si dopriali poriadne ťažké jedlo a cítia sa ospalí. Pisadeira, ktorá ich pozoruje zo strechy a podkrovia, si to všimne a vie, že táto osoba bude mať v noci veľmi hlboký spánok. A hlavne bude spať bruchom nahor.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/pisadeira
Foto: www.imgur.com

Pisadeira vstúpi do miestnosti, vylezie na posteľ a posadí sa na hruď svojej obete. Následne tlačí alebo dupe po hrudi a po bruchu, čím spôsobí prerušenie dýchania a pomalé dusenie. Pisadeira by vás mohla jednoducho udusiť svojím silným zovretím, avšak v skutočnosti vás chce táto zlovestná bytosť prebudiť.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9f/Hippolyte_Flandrin_ _Piet%C3%A0_ _WGA07906.jpg
Foto: www.imgur.com

Keď nakoniec otvoríte oči, ste od strachu paralyzovaný a nemôžete sa pohnúť. Vy (len vy) môžete vidieť a počuť, čo sa v miestnosti v skutočnosti deje, no ste úplne bezmocný a nemôžete spraviť naozaj nič. Môžete sa snažiť pohnúť rukami, nohami, perami, avšak telo vás nepočúvne. Váš narastajúci strach a bezmocnosť Pisadeiru len posilní.

Http://www.af.mil/News/Article Display/Article/707292/mental maintenance tools to keep the mind fit/
Foto: www.imgur.com

Nasledovať môžu dva scenáre. Buď bude toto pomalé a hrôzostrašné mučenie pokračovať, až kým naposledy nevydýchnete a nestanete sa ďalšou obeťou nevysvetliteľnej smrti, alebo vás Pisadeira opustí. V takomto prípade sa vaše telo čoskoro preberie a na celý horor vám zostanú len veľmi nepekné spomienky.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis#/media/File:John_Henry_Fuseli_ _The_Nightmare.JPG
Foto: www.imgur.com

Za predpokladu, že ste jej útok prežili, môžete cítiť úľavu, ale šťastie v skutočnosti nie je na vašej strane. Pisadeira sa v budúcnosti vráti a pokúsi sa vás ešte viac vystrašiť. Čo je však najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť spánkovej paralýze? Aj to sa dočítate v článku, na ktorý sme vás odkázali na začiatku tohto textu.

Pisadeira je taktiež známa pod prezývkou Pesadeira. Nie je však známe, či zmena samohlásky znamená odlišné pohlavie bytostí, alebo je to len odlišné hláskovanie na základe iného regiónu. Rozhodne však nikomu neprajeme, aby sa s Pisadeirou vo svojom živote stretol.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 27. apríla 2018Zdroj www.theparanormalguide.com , © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: