Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 15. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna15.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V dnešnej časti vám prinášame zážitok mladého muža, ktorý si so sebou domov priniesol prekliaty kúsok papiera, a človeka, ktorý za oknom videl niečo naozaj čudné.

Prekliaty papier

„Aj ja som párkrát zažil spánkovú paralýzu. Jeden zo zážitkov sa mi však uchoval v pamäti omnoho jasnejšie, než ostatné.

Spolu s mojou mamou sme boli v bazáre, kde sme niekoľkokrát narazili na veľmi čudného chlapíka. Tesne predtým, ako sme odišli, mi muž strčil do ruky kúsok papiera. Bol to nejaký cirkevný leták alebo niečo podobné. Poďakoval som, strčil ho do vrecka, no v priebehu dňa som naň zabudol.

Spankovaparalyzapribehytitulna11.jpg

Domov sme sa vrátili pomerne neskoro a bol som tak unavený, že som v momente zaspal na gauči. Papierik som mal stále vo vrecku. Keď som sa prebudil do spánkovej paralýzy, videl som halucinácie. Na stene predo mnou bol tenký a čudný tieň, ktorý sa ťahal od podlahy až po strop. Spomínam si na to, že som mal pocit, akoby to bola nejaká zlovestná bytosť, ktorá si prišla po ten prekliaty papier. Snažil som sa kričať o pomoc, no vyšiel zo mňa len jemný hlások. Našťastie ma po chvíľke začul môj otec a prišiel ma zobudiť.

Okamžite som si ten papier vybral z vrecka, pretože som vedel, že na ňom niečo nie je v poriadku. Dokonca som zavolal svojej babke, ktorá je veľmi pobožná, a pomodlila sa za mňa.“

Oslepujúce svetlo a ohlušujúce zvuky

„V minulosti som trpel častou spánkovou paralýzou. Vždy som vedel, o čo ide a že pri nej ľudia zvyknú vidieť halucinácie. Keď som sa v jednu noc náhle prebudil, pomyslel som si: ‘Čo ak teraz uvidím nejaké naozaj hrôzostrašne halucinácie?’ V tom istom okamihu som za oknom zbadal masívny zdroj svetla, prichádzajúci zvonku, aj keď bola hlboká noc. Svetlo bolo doprevádzané ohlušujúcim zvukom, ktorý sa nedal vydržať. Naozaj čudný zážitok.“

Https://www.publicdomainpictures.net/en/view image.php?image=89281&picture=contrast light from a window

Mohlo muža cez okno pozorovať UFO? Ďalšie zážitky vám prinesieme v nasledujúcej časti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom