Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 17. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna17.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V poslednej časti série vám prinášame ďalšie dva krátke zážitky.

Záhadné oblizovanie

„V jednu noc som počas spánku cítil, ako mi niečo oblizuje tvár. Najprv som si myslel, že nado mnou stojí môj pes a snaží sa ma zobudiť. Panike som však podľahol až vtedy, keď som nedokázal otvoriť oči. Bol to hrozne desivý pocit. Keď som paralýzu nakoniec premohol a prebudil sa, rozhliadol som sa po izbe a zistil som, že môj pes spí ako mŕtvola na opačnej strane izby. Čudné.“

Https://pixnio.com/fauna animals/dogs/animal pet dog fur bed

Sedel na mne duch?

„Spánkovú paralýzu som zažívala hrozne často, keď som bola mladšia. Hlavne v časoch strednej školy. Jednoducho som sa bez nejakej zjavnej príčiny prebúdzala uprostred noci alebo keď som si chcela len tak zdriemnuť. Dokázala som hýbať prstami a očami, no nad zvyškom tela som už kontrolu nemala a nech som sa už snažila akokoľvek, nemohla som ani rozprávať. Väčšinou som sa upokojila, počkala pár sekúnd a všetko sa vrátilo do normálu.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hippolyte_Flandrin_ _Piet%C3%A0_ _WGA07906.jpg

Povedala som o tom dvom mojim kamarátom, ktorí sa o takéto veci zaujímali. Povedali mi, že na mne pravdepodobne sedel nejaký duch a tlačil ma k posteli. Ďalší mi povedal, že moja myseľ a telo neboli zosynchronizované alebo niečo podobné. No predstava, že na mne sedí nejaká temná bytosť, ma začala poriadne desiť.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom