Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 12. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna12.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tomto článku vám prinášame zážitok muža, ktorý ako chlapec vyvolával známeho ducha, a človeka, okolo ktorého v noci stálo dvanásť zahalených postáv.

Paralýza vyvolaná Krvavou Mary?

„Ako dieťa som mával spánkovú paralýzu pomerne často. Pamätám si, že to začalo zhruba na prvom stupni základnej školy a prestalo počas strednej školy. Keď však prišla paralýza poprvýkrát, nemal som ani poňatia, čo sa to deje s mojím telom. Tesne pred tým, ako to začalo, som bol v letnom tábore a so svojimi kamarátmi sme hrali „Krvavú Mary“ na starých toaletách, kde malo údajne strašiť.

Https://pxhere.com/en/photo/889326

Hneď na to sa objavila moja prvá spánková paralýza. Bol som presvedčený, že nech na tej toalete bolo čokoľvek, prenasledovalo ma to až domov. Myslím, že som vtedy nemal žiadne halucinácie, no pamätám si nepríjemný pocit, pri ktorom som sa nemohol pohnúť a nemohol som poriadne dýchať. Cítil som hrozný tlak na hrudi, akoby na mne niečo sedelo. Nemohol som zavolať na pomoc, nemal som hlas.

Myslím, že som od vyčerpania jednoducho znova zaspal alebo odpadol. Prebudil som sa až neskôr, no bol som na smrť vydesený z toho, čo sa odohralo. Nikomu som o tom nepovedal, až na niekoľkých kamarátoch, ktorí sa na tom iba zasmiali. Neskôr som zistil, že ak nespím na chrbte, paralýza sa nedostaví. Preto sa spánku na chrbte vyhýbam až dodnes.

Https://www.maxpixel.net/Woman Sleeping Bed Person 1836316

Niekedy mávam čudné sny, v ktorých sa musím pohybovať (s niekym bojujem alebo pred niečim utekám), no fyzicky mám pocit, akoby som bežal vo vode alebo želatíne. Neviem, či to má súvis so spánkovou paralýzou, no je to podobne nepríjemný pocit, až na problémy s dýchaním a tlakom na hrudi.“

Postavy v plášťoch

„Raz som spal v noci na chrbte a keď som sa prebudil, nemohol som sa pohnúť. Pred sebou som videl dvanásť nízkych postáv, zahalených v hnedých plášťoch. Stáli okolo mňa. Predtým, ako som sa prebudil, som ich videl vo svojom sne. Keď som si o nich niečo vyhľadal na internete, zistil som, že ich počas paralýzy videli ľudia naprieč celým svetom. Nikdy predtým, som ich však nevidel (na internete, v televízii a podobne). Jednoducho tam stáli a zízali na mňa.

Http://www.halloweenforum.com/halloween props/191226 semi circle robed figures construction ideas mi weather.html

Ďalšie zážitky ľudí, ktorí prežili spánkovú paralýzu, vám prinesieme už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom