Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky – 14. časť

Spankovaparalyzapribehytitulna14.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame zážitok ženy, ktorá vídava postavu v plášti, a muža, ktorý mal v posteli nečakaného hosťa.

Postava v plášti

„Spánkovú paralýzu som mávala pomerne často a z neznámych dôvodov ju mávam doteraz, avšak len keď spím v dome mojich rodičov (mávala som ju taktiež v dome môjho bývalého priateľa). V mojom vlastnom dome sa mi to, našťastie, nestáva.

Https://www.flickr.com/photos/92422930@N00/398209682/
Foto: www.imgur.com

Vždy, keď sa v noci zobudím, cítim prítomnosť nejakej zlovestnej bytosti, ktorá buď nado mnou lieta, alebo stojí vedľa postele. Temná postava je vždy zahalená v plášti a cítim pri nej ten najhorší a najnepríjemnejší pocit, aký si len dokážem predstaviť. Akoby si po mňa prichádzala samotná smrť.

Dokonca keď ležím na bruchu a nič nevidím, cítim ju za sebou a viem úplne presne, ako vyzerá. V skutočnosti som si veľmi dlho myslela, že so mnou niečo nie je v poriadku a že ma prenasleduje nejaký zlovestný démon, aj keď som nemala poňatia prečo… to bolo na tom najhoršie. Keď som však prechádzala internetom, dočítala som sa, že v tom nie som sama a že spánkovú paralýzu zažíva mnoho ďalších ľudí.“

Partner v posteli

„Spánkovú paralýzu mám pravidelne, hlavne ak spím sám alebo na inom mieste, ako obvykle. Našťastie, ak sa v izbe pohne niečo skutočné, napríklad mačka alebo ak moja žena vydá nejaký zvuk, ihneď ma to z paralýzy vytrhne.

V priebehu niekoľkých rokov som mal spánkovú paralýzu veľmi často, takže ma to už veľmi neobťažuje. Samozrejme, len v prípade, že okolo seba nevidím živé nočné mory. Najhorší zážitok sa mi stal, keď som spal v hosťovskej izbe u mojich svokrovcov. Aby toho nebolo málo, rodičia mojej manželky majú pomerne strašidelný dom (čudné okná, vŕzgajúce podlahy a podobne). Keďže sú jej rodičia silno veriaci katolíci a my sme v tom čase ešte neboli manželia, musel som spať v osobitnej izbe.

Https://pixabay.com/sk/ru%C4%8Dn%C3%A9 strach z%C3%BAfalstvo v%C3%BDraz hr%C3%B4za 2593743/
Foto: www.imgur.com

Vtedy som zistil, že paralýzu mávam hlavne v cudzom prostredí a v izbách, v ktorých nezvyknem spať (čo robí zážitok ešte hrôzostrašnejším). Zrazu som ucítil, že je na mojej hrudi niečia ruka. V podstate som ju veľmi nevidel, no jasne som na sebe cítil ruku a všetky jej prsty. Pomyslel som si, že je to moja Shelly. Vtedy som si však uvedomil, že to nedáva zmysel, pretože spí v inej izbe. V mojej hlave nastal desivý zmätok a keď som vedľa seba uvidel ležať mŕtvu, utopenú ženu, nastavila nový level pre môj najdesivejší zážitok.“

Ďalšie zážitky ľudí, ktorí prežili spánkovú paralýzu, vám prinesieme už čoskoro.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 9. júna 2018Zdroj www.ranker.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: