Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 14. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna14.jpg

O spánkovej paralýze už väčšina z vás rozhodne počula, mnohí ste ju taktiež zažili na vlastnej koži. Ak ste o tomto fenoméne ešte nečítali naše prechádzajúce články a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, odkazy na ne nájdete nižšie. Môžete sa v nich dočítať o rôznych faktoch či bytostiach, ktoré ľudí v noci navštevujú.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. V tejto časti vám prinášame zážitok ženy, ktorá vídava postavu v plášti, a muža, ktorý mal v posteli nečakaného hosťa.

Postava v plášti

„Spánkovú paralýzu som mávala pomerne často a z neznámych dôvodov ju mávam doteraz, avšak len keď spím v dome mojich rodičov (mávala som ju taktiež v dome môjho bývalého priateľa). V mojom vlastnom dome sa mi to, našťastie, nestáva.

Https://www.flickr.com/photos/92422930@N00/398209682/

Vždy, keď sa v noci zobudím, cítim prítomnosť nejakej zlovestnej bytosti, ktorá buď nado mnou lieta, alebo stojí vedľa postele. Temná postava je vždy zahalená v plášti a cítim pri nej ten najhorší a najnepríjemnejší pocit, aký si len dokážem predstaviť. Akoby si po mňa prichádzala samotná smrť.

Dokonca keď ležím na bruchu a nič nevidím, cítim ju za sebou a viem úplne presne, ako vyzerá. V skutočnosti som si veľmi dlho myslela, že so mnou niečo nie je v poriadku a že ma prenasleduje nejaký zlovestný démon, aj keď som nemala poňatia prečo… to bolo na tom najhoršie. Keď som však prechádzala internetom, dočítala som sa, že v tom nie som sama a že spánkovú paralýzu zažíva mnoho ďalších ľudí.“

Partner v posteli

„Spánkovú paralýzu mám pravidelne, hlavne ak spím sám alebo na inom mieste, ako obvykle. Našťastie, ak sa v izbe pohne niečo skutočné, napríklad mačka alebo ak moja žena vydá nejaký zvuk, ihneď ma to z paralýzy vytrhne.

V priebehu niekoľkých rokov som mal spánkovú paralýzu veľmi často, takže ma to už veľmi neobťažuje. Samozrejme, len v prípade, že okolo seba nevidím živé nočné mory. Najhorší zážitok sa mi stal, keď som spal v hosťovskej izbe u mojich svokrovcov. Aby toho nebolo málo, rodičia mojej manželky majú pomerne strašidelný dom (čudné okná, vŕzgajúce podlahy a podobne). Keďže sú jej rodičia silno veriaci katolíci a my sme v tom čase ešte neboli manželia, musel som spať v osobitnej izbe.

Https://pixabay.com/sk/ru%C4%8Dn%C3%A9 strach z%C3%BAfalstvo v%C3%BDraz hr%C3%B4za 2593743/

Vtedy som zistil, že paralýzu mávam hlavne v cudzom prostredí a v izbách, v ktorých nezvyknem spať (čo robí zážitok ešte hrôzostrašnejším). Zrazu som ucítil, že je na mojej hrudi niečia ruka. V podstate som ju veľmi nevidel, no jasne som na sebe cítil ruku a všetky jej prsty. Pomyslel som si, že je to moja Shelly. Vtedy som si však uvedomil, že to nedáva zmysel, pretože spí v inej izbe. V mojej hlave nastal desivý zmätok a keď som vedľa seba uvidel ležať mŕtvu, utopenú ženu, nastavila nový level pre môj najdesivejší zážitok.“

Ďalšie zážitky ľudí, ktorí prežili spánkovú paralýzu, vám prinesieme už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom