Spánková paralýza! Ľudia opísali svoje desivé zážitky - 1. časť

Zdieľať
Spankovaparalyzapribehytitulna1.jpg

Spánková paralýza. Stav, pri ktorom sa zobudíte uprostred noci, vnímate všetko okolo seba, no telo ešte stále spí. Nemôžete sa pohnúť a ani prehovoriť. Spánková paralýza je témou, ktorá je mnohými milovaná a nenávidená zároveň. Aj keď tento fenomén ľudí fascinuje, tí, ktorí už spánkovú paralýzu zažili, vedia, že ide o jeden z najdesivejších zážitkov, aké môžete v noci zažiť. A presne o takýchto ľuďoch bude reč v dnešnom článku.

Spánková paralýza môže byť veľmi často sprevádzaná zvukovými, ale aj vizuálnymi halucináciami. Môžete vidieť desivé postavy a bytosti, počuj čudné hlasy či iné znepokojujúce zvuky. Čo videli pri svojej posteli títo ľudia, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch. Dnešnú časť uvedieme pomerne desivým, obsiahlym a detailným zážitkom prvého človeka.

Muž s maskou

„Spánkovú paralýzu som mal niekoľkokrát, niekedy je to len pocit niečej prítomnosti, inokedy zase vidím jasné postavy. Niekedy počujem hlasy, inokedy len mŕtve ticho. Mužovi v maske sa však v desivosti nevyrovnal žiaden z mojich zážitkov.

Prebudil som sa uprostred noci na zvuk, pripomínajúci kloktanie hrdla. Keďže som už niečo podobné zažil, ihneď som vedel, že ide o spánkovú paralýzu. Zmieril som sa s tým, že ma čaká ďalšia dlhá noc bez spánku, keď vtom sa otvorili dvere. Dovnútra vstúpil muž v maske červenej ako krv. Samotná maska bola démonického vzhľadu s klami, aké majú diviaky, s neprirodzene a mimozemsky vykrútenými lícnymi kosťami a prepadlým čelom. Najhoršie však boli jeho hadie oči, ktoré boli tak vypuklé, ako keby mali rovno vypadnúť.

Http://www.af.mil/News/Article Display/Article/707292/mental maintenance tools to keep the mind fit/

Na sebe mal hnedý plášť s kapucňou, ktorá mu zakrývala zvyšok hlavy a upriamovala pozornosť na tú desivú masku a ešte hrôzostrašnejšie oči. Za sebou ťahal krútiace sa vrece a keď sa úplne priblížil k mojej posteli, zastavil sa. Dlho na mňa civel a vtom strčil ruku do vreca.

Jedného po druhom vyberal každého, koho som kedy ľúbil, mal rád alebo mi na ňom nejako záležalo. Zakaždým, keď niekoho vytiahol z vreca, umiestnil ho tak, aby som im videl priamo do očí. Potom natiahol svoju kostnatú ruku s obtiahnutou kožou, ktorá bola tak chudá, až ju skoro nebolo vidno, a so svojim dlhým ostrým nechtom im prerezal hrdlo. Na moje nohy sa liali riavy krvi. Musel som sledovať, ako vyhasína život zo všetkých ľudí, ktorých som mal rád.

Keď bolo jeho vrece prázdne, začal chodiť okolo mojej postele. Zastavil sa až úplne pri mne a sklonil sa. Zakrvavenou rukou ma opatrne chytil pod krk a druhou si stiahol masku. Úprimne, to, čo sa pod maskou nachádzalo, neviem opísať slovami. Bola to neustále sa meniaca desivá tvár, zmršťovala sa a skrúcala a nikdy nezostala v jednej polohe príliš dlho. Každá tvár bola desivejšia než tá predošlá.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Fritz_Schwimbeck_ _My_Dream%2C_My_Bad_Dream._1915.jpg

Keď som sa pozrel do jeho hadích očí, prehovoril na mňa. Stále si pamätám presné slová, ktoré by som vám dokázal odcitovať, boli však príliš osobného charakteru. Avšak posledná vec, ktorú bytosť povedala, bolo následovné: ,Uži si čas, ktorý ti zostal, pretože už čoskoro bude tvoj život v mojich rukách, rovnako ako tvoja duša.‘ Keď to dokončil, jeho tvár sa zmenila poslednýkrát. Na tú moju.“

Toto bol prvý zo zážitkov, ktoré ľudia prežili počas spánkovej paralýzy. Ďalšie vám prinesieme v nasledujúcich článkoch, ktoré tu budú už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom